FREEДОМ потрапив у топ-10 засобів комунікації проєкту “Хочу жити” — дані ГУР МО

Скріншот: hochuzhit.com

Телеканал FREEДОМ увійшов до числа 10 головних комунікаційних інструментів “Хочу жити” — державного проєкту з добровільної здачі в полон для російських військовослужбовців, які не хочуть воювати проти України. Попри те, що Роскомнагляд заблокував на території РФ доступ до “Хочу жити”, росіяни звертаються до проєкту, а в анкетах багато хто вказує, що дізналися про нього завдяки FREEДОМ. Про це сьогодні, 20 лютого, сказав в ефірі телеканалу речник “Хочу жити” Віталій Матвієнко.

“Хочу подякувати вам за таку допомогу та комунікацію, донесення інформації безпосередньо до росіян, які хочуть зберегти своє життя та здатися за проєктом “Хочу жити”! Канал FREEДОМ входить до топ-10 каналів комунікації. Коли росіяни заповнюють анкету, там є пункт: “Яким каналом зв’язку дізналися про проєкт “Хочу жити”?” І канал FREEДОМ якраз входить у топ-10”, — розповів гість ефіру.

За словами Матвієнка, росіяни, які здаються за проєктом “Хочу жити”, — це, як правило, люди, які адекватно оцінюють ситуацію у РФ.

“Хто такий Путін, що таке путінський режим і чим це загрожує насамперед для Росії та росіян загалом. Але вони не мають можливості втекти з території Росії. Вони чудово розуміють, що вони будуть примусово мобілізовані через те, що деякі з них у відставці, деякі в запасі, офіцери”, — зазначив речник проєкту “Хочу жити”.

Матвієнко також сказав, що росіяни, які здаються в полон на полі бою, автоматично потрапляють у списки на обмін, а потім, через невеликий термін, знову опиняються на фронті. Ті, хто здається за проєктом “Хочу жити”, мають право залишатися в Україні до кінця війни. Речник проєкту наголосив, що умови, в яких утримуються російські військовополонені в Україні, є комфортними.

“Україна — це демократична держава, яка дотримується норм гуманітарного права і, відповідно, норм Женевських конвенцій з питань поводження з військовополоненими. Вони перебувають у дуже комфортних умовах”, — наголосив Віталій Матвієнко.

Читайте також: Росіяни хочуть здатися в полон, ще не отримавши повістку: як працює проєкт “Хочу жити” (ВІДЕО)

Прямий ефір