Ефективна робота FPV-дронів та безпілотників-камікадзе забезпечує 30-40% знищення російських танків на фронті в Україні. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт, засновник благодійної організації “Реактивна пошта” Павло Нарожний.
“Такий великий клас — це FPV-дрони та дрони камікадзе. FPV — це дуже дешевий дрон, його вартість — до 500 дол. Він може нести відносно невеликий заряд. Цього заряду достатньо для того, щоб знищити автомобіль, вантажівку або навіть броньовану техніку, таку як БМП, БТР або танк. Ну, напевно, зараз 30-40% усіх знищень танків на фронті роблять дрони, а, може, навіть й більше”, — сказав він.
Військовий експерт також наголосив, що через українські морські безпілотники росіяни більше не можуть використовувати свої кораблі в Чорному морі.
“Можна навести такий дуже яскравий приклад український — морські безпілотники змогли практично поставити на коліна російський флот. Ми бачимо масу прикладів роботи цих морських дронів, які на тлі вартості кораблів коштують просто смішні копійки, які знищували кораблі вартістю в сотні мільйонів доларів. Практично ворог зараз може використовувати виключно катери. Тобто вони вже не можуть використовувати кораблі класу “фрегат”, не кажучи про авіаносці, яких уже немає на території Чорного моря. Вони можуть досі використовувати підводні човни, але я думаю, це теж питання часу, коли буде знайдено рішення для цієї справи”, — сказав Нарожний.
За його словами, добре показали себе й українські розвідувальні безпілотники.
“Різні виробники є. Найбільш відомі, напевно, “Лелека”, “Валькірія” і SHARK — трійця, яка дуже яскраво себе проявила. Вони працюють насамперед на знаходження цілей й цілевказівку для української артилерії, яка дуже добре себе показала. Йдеться як і про далекобійні HIMARS, так йдеться і про ствольну артилерію, яку нам передали союзники, що знищує й ворожу артилерію, й танки, й паливо, й командні пункти тощо”, — сказав експерт.
За словами Нарожного, зараз оператори FPV-дронів, дронів-камікадзе та дронів-бомберів, які скидають на російські позиції гранати або навіть міни, змушені перебувати доволі близько до лінії фронту й серйозно ризикують бути виявленими та знищеними вогнем у відповідь. Ті дрони, які працюють на великих відстанях, — морські, або ті, які знищують російську нафтову інфраструктуру, управляються на дуже великій відстані.
“І ось ця робота над тим, щоб зробити безпечнішою роботу операторів дронів, — це досить серйозний крок уперед”, — наголосив військовий експерт.
Читайте також: На землі, воді та в повітрі: підсумки двох років протистояння України підбили військові експерти
Раніше експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський розповів, що сучасні технологічні рішення дадуть змогу Україні не просто здобути перевагу на полі бою, але й стати лідером у виробництві новітніх дронів. Кожен БпЛА по-своєму корисний на фронті: для виконання різних завдань Україна виробляє сама й отримує узгоджені моделі від західних партнерів.