Фільтрація, обшуки, виселення жителів: на проміжку між Токмаком і Роботиним окупанти влаштували пекло, — Федоров

Карта війни 14.09.2023. Скріншот: deepstatemap.live

На тимчасово окупованій території частини Запорізької області росіяни посилюють терор, і з кожним днем він посилюється на території фронтових міст. Окупанти застосовують репресії щодо місцевих жителів, бо підозрюють їх у всіх своїх невдачах. Про це сьогодні, 14 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив мелітопольський міський голова Іван Федоров.

“Там, де у них щось вибухає, щось виходить з ладу, прилітає, вони розуміють, що тому виною. Це взаємодія наших сил опору з нашими українськими спецслужбами”, — сказав він.

Федоров нагадав, що українські героїчні військові щодня крок за кроком звільняють Запорізьку область від ворогів. І вже не одну лінію оборони пройдено, але, на жаль, у ворога було достатньо часу, щоб побудувати укріплення. І він продовжує їх будувати.

“Сьогодні і навколо Токмака, і навколо Молочанська збудована ще не одна лінія оборони. Ворог намагається навколо наших міст зробити такі фортеці, щоб до останнього їх утримувати. Ми знаємо про те, що просто пекло відбувається на проміжку між Токмаком і Роботиним. Місцеві жителі максимально звідти виїжджають. Тому що фільтрація, обшуки, виселення наших жителів — це те, що кожного дня з ранку до ночі відбувається в цих населених пунктах. Тому жителі з цих населених пунктів переїжджають або в Токмак, або у Веселе, або в Михайлівку. Там, де менше ворожих військ”, — розповів мер Мелітополя.

Щодо Токмака, то, за його даними, там перебувають щонайменше в 5 разів більше російських військових, ніж місцевих жителів, які залишилися.

“Жодної вільної квартири, жодного вільного будинку не існує без ворожих представників. Уся інша територія Запорізької області — як військова база, особливо велика концентрація ворога на Азовському узбережжі, на базах відпочинку, що розташовані в Приазов’ї, Приморському, Кирилівці. Там величезна кількість розміщена військових, там же вони влаштовують свої навчальні полігони, щоб тренувати різні свої підрозділи, починаючи від мобіків, закінчуючи тими, хто виходить на перегрупування”, — додав Іван Федоров.

Читайте також: Росіяни масово звозять на окуповану частину Запорізької області людей з різних регіонів РФ — цілі озвучив Федоров

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, на Мелітопольському напрямку українські захисники продовжують наступальну операцію, завдають російським окупаційним військам значних втрат в живій силі та техніці.

Прямий ефір