F-16 і новий пакет військової допомоги для України — очікування від другого дня саміту G7: подробиці з Хіросіми (ВІДЕО)

Лідери G7 у Хіросімі. Фото: Twitter/G7 Japan

У Японії триває другий день саміту лідерів країн G7 — представники обговорять передачу Україні винищувачів F-16 і способи досягнення миру у війні Росії проти України. Також сьогодні, 20 травня, до Хіросіми прибув президент України Володимир Зеленський. Про це повідомив в ефірі телеканалу FREEДОМ кореспондент “Голосу Америки” в Білому домі Михайло Комадовський, який працює на саміті G7. 

Американський президент Джо Байден напередодні повідомив лідерам “Великої сімки”, що США підтримають спільні зусилля з партнерами щодо навчання українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, включно з F-16. 

Про те, що буде обговорювати питання передачі цих винищувачів західного зразка Україні заявив і Володимир Зеленський. 

Завтра, 22 травня, за словами кореспондента, планується двостороння зустріч лідерів США та України Байдена і Зеленського. 

“Можемо очікувати, що навчання українських пілотів стане однією з головних тем, яку обговорять сторони. За словами високопоставленого чиновника з адміністрації США, навчання українських пілотів, найімовірніше, відбуватиметься не в США, а в Європі. А американські інструктори тренуватимуть українців разом із колегами з країн НАТО. Очікується, що навчання триватиме кілька місяців”, — зазначив Комадовський. 

За словами радника президента США з нацбезпеки Джейка Саллівана, за останні кілька місяців Сполучені Штати і союзники зосередилися на забезпеченні України системною зброєю і навчанні, яке необхідне для проведення наступальних операцій. 

“Цієї весни та влітку ми виконали те, що обіцяли. Тепер ми перейшли до обговорення поліпшення Військово-повітряних сил України в межах нашої довгострокової прихильності самообороні України. З огляду на те, як найближчими місяцями розгортатимуться навчання, працюватимемо з нашими союзниками, щоб визначити, коли буде доставлено літаки, хто їх доставлятиме і скільки”, — сказав Салліван. 

Поки що про конкретні терміни й кількості літаків публічно Білий дім не говорить. 

Крім того, президент США Джо Байден, як повідомляє видання Politico, має намір оголосити на саміті G7 про новий пакет військової допомоги Україні на суму 375 млн дол. якраз після зустрічі зі своїм українським колегою. 

“Цей пакет міститиме артилерійські снаряди, бронетехніку, протитанкові засоби, які знадобляться Києву в найближчі місяці”, — уточнив Комадовський.

За його словами, на сьогодні в Хіросімі також запланована зустріч, яка називається “G7 плюс союзники”. При цьому не уточнюється, хто саме із союзників буде присутній на цій зустрічі. Можливо, на ній буде і президент України Зеленський. 

Кореспондент також нагадав, що під час першого дня саміту в Хіросімі всіма членами групи G7 дуже активно обговорювалися санкції проти Росії.

Так, Міністерство фінансів США вже оголосило про розширення обмежень щодо РФ. Наприклад, за лінією Держдепартаменту запровадили обмеження проти 200 організацій і фізичних осіб, за лінією управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США під обмеження потрапили 22 фізичні та 104 юридичні особи в понад 20 країнах або юрисдикціях, які так чи інакше пов’язані з Російською Федерацією. 

Своєю чергою, британський санкційний список поповнився 86 людьми та організаціями, пов’язаними з енергетичним, металургійним фінансовим сектором Росії, доповнив Комадовський.

“Прем’єр-міністр Великої Британії взагалі оголосив про заборону на імпорт російських алмазів, російської міді, алюмінію і нікелю”, — сказав він. 

Крім того, каже Комадовський, від країни, яка приймає цьогорічний саміт, Японії, теж варто очікувати нового пакета санкцій. 

“Зокрема представники Японії поділилися інформацією про те, що Токіо фокусується на санкціях, які зачіпають напівпровідники та товари подвійного призначення для того, щоб можна було обмежити поповнення військової машини Росії новими засобами й елементами устаткування, що можуть бути переформатовані в бойові”, — зазначив кореспондент.

Читайте також: Підтримка України — центральне питання саміту G7 у Хіросімі: підсумки першого дня підбив дипломат

Прямий ефір