Українські поліцейські та військові допомагають місцевим жителям виїжджати з небезпечних районів Донецької області, повідомляє FREEДОМ.
У селищі Північне біля Торецька через постійні обстріли жити неможливо. Українські захисники надають пораненим першу допомогу та відвозять якомога далі від війни.
“Люди живуть на лінії дотику, нам зателефонували й сказали, що все ж таки хочуть евакуюватися. На цей час дуже багато сімей виїжджає, було 500 сімей, з них залишилося менш ніж сто”, — зазначив інспектор сектору ювенальної превенції Бахмутського районного відділу поліції Дем’ян Кондрашов.
Російська армія постійно обстрілює житлові квартали, знищує інфраструктуру. Люди залишаються без електрики, тепла, води. Українська влада закликає виїжджати з прифронтових районів.
“Я думаю, що після деокупації доведеться вивозити людей із міст великих, як-от Лисичанськ, Рубіжне, Сєвєродонецьк, тому що росіяни зруйнували всю критичну інфраструктуру”, — зазначив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
Приймати переселенців готові усі українські регіони. Наприклад, Тернопільська область прийняла понад 85 тисяч евакуйованих людей. Усі переселенці можуть покладатися на державні виплати.
“Передбачена державна допомога на проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО), яка виплачується у розмірі двох тисяч гривень щомісяця на одну особу. Якщо ми говоримо про дітей та осіб з інвалідністю — для таких людей допомога виплачується у розмірі трьох тисяч”, — зазначив заступник директора департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації Олег Воронка.
Спочатку людей облаштовують у пунктах компактного розміщення, щоб вони могли відпочити та прийти до тями. Ці пункти обладнають у школах, санаторіях, дитячих садках. Згодом більшість обирає житло в оренду.
“На сьогодні в області проживають 74 тисячі переселенців. Переважна кількість ВПО у нас проживає в приватному секторі й самостійно винаймає житло. У нас понад п’ять тисяч сімей з Житомира дали притулок на безоплатній основі — вони відшкодування отримують з державного бюджету, від міжнародних організацій — вони дали притулок понад 17 тисячам ВПО. І є у нас місця компактного проживання, їх 17 по області на сьогодні”, — сказала заступниця директора департаменту соціального захисту населення Житомирської обласної військової адміністрації Світлана Бойм.
Умови, в яких мешкають люди, перевіряє і місцева, і центральна влада. Напередодні холодів — це один із пріоритетів.
“Задача місцевої влади — забезпечити місця компактного поселення ВПО всім необхідним, щоб люди могли нормально пройти зимовий період. Якщо заклади потребують утеплення, ремонту або заміни теплових комунікацій, треба негайно на це реагувати! Уряд, своєю чергою, також допоможе. Будемо залучати міжнародні гуманітарні організації. Забезпечення належних умов для переселенців напередодні зими — наша спільна відповідальність”, — заявила віцепрем’єрка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Забезпечити українців роботою — ще один пріоритет уряду. Для цього запустили Єдиний портал вакансій. Там публікують оголошення про роботу в різних регіонах, відповідно до професії та очікуваного рівня зарплати претендента. У Кабінеті міністрів України впевнені, що портал допоможе стимулювати розвиток економіки.
Читайте також: Понад 63 тис. українців залишили будинки протягом місяця: евакуація та перспективи повернення (ВІДЕО)