Медики 30-ї ОМБр несуть чергування на Бахмутському напрямку, евакуюють поранених із передової та перевозять їх до стабілізаційного пункту або госпіталю. Як проходить процес евакуації бійців з лінії фронту і куди поранених направляють потім, інформує FREEДОМ.
Медики 30-ї мехбригади, які чергують на Бахмутському напрямку, виїжджають на виклик: надійшла інформація про пораненого. Бригада прибуває у визначене місце раніше й очікує на екіпаж, який везе воїна з першої лінії.
“Щойно його привезуть, ми будемо працювати”, — каже медик.
За кілька хвилин приїжджає машина, передає пораненого і знову їде на передову. Бійця привезли після мінометного обстрілу, у нього — поранення губи. Йому одразу ж надали медичну допомогу.
Евакуація цього разу відбулася швидко — 20 хвилин з моменту поранення. Воно нескладне, медики підбадьорюють воїна. Після перев’язок, уколів і необхідних маніпуляцій пораненого везуть до стабілізаційного пункту 10-ї бригади, а згодом відправлять до шпиталю.
“Хотів би передати привіт медикам 10-ї бригади, там люди взагалі ночами не сплять. Не знаю, де вони беруть це терпіння. Видно, що одне око вже спить, а вони продовжують бути добрими”, — каже медик 30-ї окремої механізованої бригади ім. Князя Костянтина Острозького Сергій.
Сергій працює на реанімобілі, у якому є всі необхідні препарати, а головне — кисень. Автомобіль виїжджає на дуже важкі поранення.
Привозять пораненого з травматичною ампутацією, стан військовослужбовця – важкий. Його на ношах переносять з одного автомобіля в інший. Щоб не витрачати час даремно, медичну допомогу надають у дорозі. Просто в салоні медичного авто можна проводити реанімацію, якщо ситуація цього вимагає — везуть до шпиталю, минаючи стабілізаційний пункт.
“Буває запитують, чому ми не везли на стабілізаційний пункт, так ми його стабілізували, подивилися на поранення. Потрібні хірурги, обстеження, а везти в стабпункт — це витрачений час. Лікарі постояли, голови почухали і погоджуються з цим”, — розповідає Сергій із 30-ї ОМБр.
Медик із 30-ї бригади Максим до повномасштабної війни працював лікарем у приватній київській клініці. Тепер його кабінет, а іноді й спальне місце — автомобіль, яким вивозять поранених.
“Особисто я спираюся на те, що відчувають хлопці, які штурмують посадки. Якщо порівняти з ними, то в нас звичайна нормальна робота”, — вважає він.
Перед виїздом бригада повідомляє кількість поранених та їхній стан. Медики приблизно розуміють, до чого готуватися. Але коли тривали важкі оборонні бої за Бахмут, Максим уперше мав справу із заброньовою травмою, про яку раніше чув лише на лекціях.
“Коли за броньовою пластиною була зруйнована грудна клітка, ми пораненого передали реанімаційній бригаді, а потім його госпіталізували. Але спочатку його евакуювали до нас”, — розповів Максим.
Медики щодня бачать ціну захисту української землі, кожного звільненого кілометра.
Читайте також: У мене вдома залишилася маленька донька, заради неї я тут: медики рятують життя на передовій (ВІДЕО)
Нагадаємо, робота стабілізаційних пунктів поблизу лінії фронту почала активно розвиватися з початком повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Там військові медики одразу стабілізують тих бійців, які зазнали поранень різної складності під час бойових завдань, і вже далі скеровують їх до медичних закладів для лікування.