Естонія купила високотехнологічну протикорабельну ракетну систему, яка дасть змогу взяти під контроль акваторію Балтійського моря, а також будує лінію укріплень на східному кордоні. Таким чином Таллінн відповідає на можливу воєнну агресію з боку Росії. Як раніше заявила прем’єр-міністерка Кая Каллас, у НАТО, куди входить і Естонія, є від 3-х до 5-ти років, щоб підготуватися до ймовірної атаки Москви, повідомляє FREEДОМ.
У січні 2024 року глави оборонних відомств Латвії, Литви та Естонії домовилися створити єдину лінію укріплень уздовж кордонів із Росією та Білоруссю. Зокрема, Таллінн планує побудувати на східних рубежах бетонні бункери та інші оборонні споруди. Держава активно зміцнює свою оборону і не вірить заявам президента РФ Володимира Путіна про те, що у Москви немає наміру нападати на країни Балтії. Лише за кілька днів до повномасштабного вторгнення до України Кремль також категорично заперечував намір напасти на Київ, нагадав міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
“Невже ви вірите Володимиру Путіну після того, що він говорив і як поводився всі ці роки? Ми підвищуємо нашу готовність. І це повинні робити всі. Не тільки тут, в Естонії, а й у всіх інших країнах. Таллінн не змінить свої плани тільки тому, що президент Росії Володимир Путін дав інтерв’ю “одному журналісту””, — сказав Певкур в інтерв’ю агентству DPA.
Днями в Естонії завершилися навчання НАТО Winter Camp. Їхня основна мета — перевірити здатність НАТО захистити східний фланг Північноатлантичного альянсу. У маневрах взяли участь військові з Великої Британії та Франції. Союзники відпрацьовували дії піхоти та механізованих частин у зимових умовах. Під час навчань температура повітря сягала мінус 16 градусів.
“Якби в нас був вибір воювати в таких умовах чи ні, ми б, найімовірніше, не робили цього. Але ми повинні бути до цього готові”, — сказав командир бойової групи НАТО Джеймс Ферн.
“Усі учасники оснащені системами симуляції, завдяки яким солдати зможуть точно дізнатися, коли вони потрапили під обстріл або в них поцілили. Також цією системою обладнані танки та бронетранспортери, тобто все, що відбувається тут, настільки реалістично, наскільки можливо”, — розповів командир першої піхотної бригади Збройних сил Естонії Андрус Мерило.
Естонія перша з країн Балтії придбала високотехнологічний протикорабельний ракетний комплекс Blue Spear 5G, повідомили в Міністерстві оборони держави. Він дає змогу вражати морські та наземні цілі на відстані до 300 км. Тобто, фактично здатен покрити майже всю акваторію Балтійського моря.
“Ракети можна запускати з суходолу або з корабля і в будь-яку погоду. Це ракети дальнього радіуса дії, які підвищать здатність Естонії стримувати активність противника в Балтійському морі. Противник не зможе в разі агресії перемістити свою протиповітряну оборону в море і тим самим підтримати свою повітряну активність у нашому повітряному просторі. Зокрема, ми зможемо поставити під сумнів військове постачання Калінінградської області”, — пояснив командувач Сил оборони Естонії Мартін Герем.
В Естонії створюють дивізіон берегової оборони. До нього увійде понад сотню військовослужбовців. Частина з них уже пройшла навчання. А ракетні комплекси Blue Spear 5G мають намір придбати Латвія і Фінляндія.
Читайте також: Росія є і буде загрозою, але ми — сильніші: інтерв’ю з міністром оборони Естонії Ханно Певкуром
Нагадаємо, експерт з питань національної безпеки Іван Варченко висловив думку, що відбулася найсерйозніша, суттєва еволюція готовності країн НАТО протистояти загрозам з боку РФ. Члени Північноатлантичного альянсу готові до швидкої відсічі і жорсткої реакції на агресію Росії.