Еміграція з Росії є найбільш ефективним способом захисту дитини від примусової мілітаризації, — Лисянський

Ілюстративне фото: "Политота"

Найкращий спосіб уникнути примусової мілітаризації та захистити себе та своїх дітей від пропаганди російського режиму — це виїхати за кордон. Про це сьогодні, 16 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський. 

“Вони поступово мілітаризували [суспільство]. Це явище називається цивільний мілітаризм, коли не диктаторську країну поступово ставлять на “військові рейки”, коли основна робота — це війна. Виробництво — військова техніка, навчання в школах, у ВНЗ — військове і так далі”, — сказав він.

За його словами, найкращим рішенням, щоб протистояти такій мілітаризації, зокрема дітей, є виїзд за кордон.

“Виїхати в країну ближнього зарубіжжя, нейтральну країну, наприклад, Литва, Латвія, Казахстан. Забрати дитину, відгородити від пропаганди, від цієї крові і запаху смерті. Тому що, інакше ви ніяк не зможете захистити [свою дитину]. Іншими словами, у диктаторського режиму є комплекс спецслужб, вони можуть і батьківських прав позбавити”, — зазначив він.

Лисянський наголосив, що якщо виїде щонайменше 20% громадян Росії — диктаторський режим обрушиться.

“Робимо висновок, що найефективніший спосіб — виїхати з країни, яка повністю занурена в криваву пропаганду, де дітей з першого класу намагаються готувати до війни і вкладати в руки автомат. Це найдієвіше, тому що їм уже дали прогноз, що якщо 3-5 млн осіб виїде з Росії, вони не зможуть керувати такою величезною територією. І будуть колапси за колапсами, які ми побачили вже цієї зими, вони будуть і надалі”, — підсумував Павло Лисянський.

Читайте також: Дезінформація, підривна діяльність і шпигунські мережі: чому в ЄС хочуть обмежити пересування російських дипломатів

Прямий ефір