У Росії опозиція розділилася на внутрішню і зовнішню, яка має різні можливості й перспективи. 23 лютого у Вільнюсі відкрився XII “Форум вільної Росії” — один із найбільших майданчиків російських антипутінських активістів. На форумі присутні представники опозиції, які перебувають в еміграції. Саме вони після вбивства найпопулярнішого опозиційного політика Росії Олексія Навального перебувають перед вибором — кинути боротися з режимом президента РФ Володимира Путіна або радикалізуватися. Про це сьогодні, 24 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів народний депутат України Олег Дунда.
“Перша частина — це опозиційна міграція у вигляді Гаррі Каспарова, Михайла Ходорковського, Леоніда Невзліна, представників Фонду боротьби з корупцією (ФБК), ті, хто мають прямі комунікації із західними демократіями, просувають санкційну політику і намагаються допомагати Збройним силам України. І друга частина — це так звана внутрішня опозиція, яка безпосередньо в Росії існує. Не треба думати, що там повністю зачищено простір опозиційний. Це люди, які претендують на владу, незадоволені наявним розподілом ресурсів і претендують на них”, — пояснив він.
Через репресії опозиція в регіонах набуває нового статусу і набирається сил, зазначив політик.
“Парадоксально, що репресивна машина, очистивши еліту опозиційну в Москві, тим самим підняла еліту опозиційну, яка знаходиться в регіонах. Це люди, які через брак альтернатив фактично найближчим часом набуватимуть нового статусу, нового бачення”, — підкреслив він.
Убивство Навального показало іншим опозиціонерам, що мирним шляхом боротися з владою в Росії неможливо.
“Емігрантська опозиція перебуває зараз на рубежі. Якщо до вбивства Навального вони могли собі дозволяти про щось мріяти або говорити, що вони борються за владу мирним шляхом, то вбивство Навального все змінило. Фактично вони повинні для себе ухвалити рішення — або вони йдуть у небуття, або радикалізуватися”, — констатував Дунда.
Читайте також: Завершився перший день 12-го “Форуму вільної Росії” — головні заяви та підсумки (ВІДЕО)