Електронне голосування в РФ дає змогу без шуму провести всі процедури з фальсифікації виборів, — експерт

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Росії влада використовує дистанційне електронне голосування (ДЕГ) на виборах, щоб коригувати результати в потрібний бік. Фальсифікації при такому голосуванні розкрити практично неможливо. Про це сказав голова Об’єднання “Комітет-2024” Сергій Антонов в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 2 лютого.

Експерт нагадав, що дистанційне електронне голосування в Росії буде використано не вперше. Його впровадили з 2019 року. І перший же експеримент із цим голосуванням показав, що система використовується як інструмент для того, аби коригувати результати голосування в потрібний бік.

“Був дуже показовий момент, коли опозиційний кандидат на виборах до Московської міської думи виграв на всіх звичайних дільницях, але програв вибори завдяки тому, що кандидат від “Єдиної Росії”, від мерії Москви, переміг і з лишком перекрив усі програні голоси на ДЕГ”, — зазначив Антонов.

Відтоді, каже він, ситуація з електронним голосуванням у Росії не змінювалася, а проконтролювати це неможливо.

“Незважаючи на те, що практично неможливо розкрити фальсифікації під час проведення електронного голосування, влада боїться навіть просто фізичної присутності і якихось можливих витоків інформації з тієї комісії, яка організовує ДЕГ”, — сказав Антонов.

За його словами, бюджетників, усіх людей, залежних від начальства, зараз змушують реєструватися в регіонах для участі в ДЕГ.

“Московська область уже прославилася казусом. У людей стали в особистих кабінетах на держпослугах з’являтися заповнені заяви на участь у дистанційному електронному голосуванні. При тому, що ці люди не заповнювали такі заяви. Цей один маленький приклад показує, наскільки липовою, фейковою є ця система дистанційного електронного голосування”, — акцентував спікер.

Він також зазначив, що за допомогою ДЕГ людей легше примусити голосувати, і зробити це менш помітно, ніж, наприклад, привезти масово на ту чи іншу виборчу дільницю.

“Чому їм потрібен ДЕГ? Тому що ця система дає можливість без шуму і пилу провести всі необхідні процедури з фальсифікації виборів. Якщо людей будуть просто приводити на виборчі дільниці, це більш помітно, що показав досвід 2021 року. Наприклад, у Пітері голосування відбувалося у спортивній залі, і там стояли черги по людей 300, яких привели голосувати. Це, звісно, та картинка, яку путінський режим не хоче показувати. Тому ДЕГ допомагає йому уникати подібних негативних моментів. А “всенародну підтримку” Путіна покажуть іншими засобами”, — резюмував Антонов.

Він вважає, що росіяни все розуміють і беруть участь у голосуванні в Росії не добровільно, вони просто підкоряються начальству. Люди йдуть шляхом найменшого опору.

Читайте також: Проведення другого туру президентських виборів у РФ неможливе, — російський журналіст

Прямий ефір