Економіка Росії й близько не може протистояти країнам Заходу, — Ус

Ілюстративний колаж: gettyimages.com

Економіка Російської Федерації не може протистояти країнам Заходу і жити без долара і євро. Країни глобального Півдня не збираються сприяти Росії та будувати взаємини на російських умовах. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“Росія намагається всіляко показати, що вона готова бути альтернативою Заходу, що не треба концентруватися на США і Європі. Росія нібито готова виступити таким серйозним противником. Економіка Росії й близько не може собі подібні речі дозволити”, — сказав він.

Експерт нагадав, що за своїм розміром економіка Росії ще в 2022 році була на 11-му місці у світі.

“Коли Росія претендує на лідерські позиції у світі, то це не відповідає реальним можливостям. Ба більше, країни це теж бачать. І коли Росія спробувала на практиці показати, що можна жити без долара і євро, і заявила, що не торгуватиме у валютах недружніх країн, це призвело до того, що Індія сказала, що платитиме в рупіях. І тут після закінчення певного періоду часу Росія зрозуміла, що у неї велика кількість рупій у банках Індії, які вона не може отримати, а Індія обміняти їх на інші валюти відмовляється. Використати їх можна — або інвестувати в економіку Індії, або купувати індійські товари. Тому глобальний Південь, як його називають, між собою не дуже співпрацює. Відповідно, говорити про те, що вони можуть бути єдиним фронтом, поки передчасно”, — пояснив він.

Читайте також: Нафта і газ — ключові ресурси, які забезпечать фінансову стабільність Росії на найближчі роки, — економіст

Прямий ефір