Що більший санкційний тиск на РФ, то сильніше її економіка залежить від Китаю, — Устенко

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Новий пакет санкцій з боку США щодо Російської Федерації завдав потужного удару по російській економіці. Тільки в перший санкційний день акції Московської біржі втратили майже 16%. Крім того, російська економіка стала ще більш залежною від Китаю. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів економіст, ексрадник президента України Олег Устенко.

Він нагадав, що в рамках одного з наймасштабніших за останній час розширень санкційного списку США під обмеження потрапили понад 200 фінансових, промислових і оборонних російських організацій. Так, слідом за СПБ Біржею під обмеження потрапила Московська біржа, Національний розрахунковий депозитарій і Національний кліринговий центр, а також Російська національна перестрахувальна компанія.

“Нинішні санкції стали найсерйознішим ударом для російської економіки загалом і для російського бізнесу зокрема. Крім того, вони стали ще й відкатом назад у 1990 роки, причому в найгірший їхній період для російського бізнесу — коли всі знають про існування долара, а торгувати ним офіційно неможливо”, — прокоментував економіст.

За його словами, вже в перший санкційний день для російського бізнесу стало зрозуміло, що долар і євро більше не торгуватимуться у такий звичний спосіб, як це було раніше в Росії.

“Це дуже великий удар для російського бізнесу — коли ти не можеш орієнтуватися вже у зв’язці рубль-долар або рубль-євро. Спочатку потрібно подивитися на якийсь інший курс по валюті, якою торгують російські банки. А у РФ єдиною такою валютою залишається китайський юань. До слова, російський Центробанк уже заявив, що робитиме прив’язку до тих курсів, які можуть відстежувати. А в їхньому випадку це виключно китайський юань. Підлаштовуючись під нові реалії, російська економіка стає дедалі залежнішою від грошової одиниці Китаю, та й від самого Китаю загалом”, — зазначив ексрадник президента України.

Він також акцентував, що зі свого боку G7 (“Велика сімка”) подає чіткі сигнали Китаю, що він жодним чином не повинен підтримувати економіку Росії, особливо все те, що стосується російського військово-промислового комплексу.

“Наразі близько 40% товарообігу Росії припадає на Китай. А ось з боку Китаю в Росію — всього лише 5%. Іншими словами, для Росії важливість Китаю у вісім разів більша, ніж Китаю щодо Росії. Тому чим більший санкційний тиск на РФ, тим більше її економіка починає залежати від Китаю. Тому Китай буде всіляко підтримувати цей тиск на РФ. Росія для нього цікава як дешева ресурсна база та як божевільний покупець, який згоден платити будь-яку можливу ціну за його продукцію, тому що у цього покупця просто немає іншої альтернативи для покупки. Китай, отримуючи прибутки й величезні бонуси від співпраці з РФ, все-таки грає на полі Сполучених Штатів і Європи”, — констатував Олег Устенко.

Читайте також: США і Великобританія ввели санкції проти Московської біржі — подробиці

Прямий ефір