Ефективність санкцій проти родичів російських олігархів оцінив Пендзин

Олег Пендзин. Фото: radiosvoboda.org

Європейська комісія готує новий законодавчий документ, який дає змогу застосовувати санкції до членів сімей відомих підприємців Росії. Наразі розробляються критерії для переліку родичів олігархів країни-агресора. Поки що йдеться про процес заморожування активів. Про це сьогодні, 21 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Зараз активно європейські країни займаються пошуком активів, які тією чи іншою мірою належать російським олігархам та членам їхніх сімей. Насправді ситуація не зовсім райдужна. За попередніми оцінками, цих активів має бути близько 130-135 млрд доларів. На сьогодні знайдено десь понад 20 млрд доларів. Ну, насправді така сама ситуація і з активами Центробанку Росії”, — каже експерт.

Тому, за його словами, недивно, що активно розробляється питання про запровадження штрафних санкцій для фізичних осіб та юридичних осіб Євросоюзу, які не повідомляють про існування у них активів російських олігархів та російської влади.

“Проблема в тому, що ці активи дуже розмазані за величезною кількістю офшорних компаній, фізичних осіб. І дуже важко іноді знайти систему управління цих активів. Чому це важливо? Тому що це єдиний спосіб на сьогоднішній момент акумулювавши інформацію про ці активи, їх своєчасно заморозити. І згодом, після ухвалення відповідних законодавчих актів та рішення судів, направити як один із елементів репарацій для України”, — пояснив Пендзин.

Читайте також: Світові міністри юстицій зустрілися в Лондоні обговорити майбутні дії Міжнародного кримінального суду, — Ступак

Прямий ефір