Джо Байдену — 81: детально про рекорди та досягнення американського лідера (ВІДЕО)

Джозеф Байден. Скріншот: uatv.ua

Наймолодший сенатор в історії Сполучених Штатів, найстарший президент США та американський політик із найтривалішою кар’єрою. Усе це — про Джозефа Байдена, якому сьогодні виповнився 81 рік, інформує FREEДОМ

Президентство Джо Байдену приніс штат Пенсильванія, уперше зрадивши своїм традиціям: зазвичай першість там належала республіканцям. Його вступ на посаду супроводжувався й іншими “вперше” — рекордною явкою на вибори та історичним максимумом кількості голосів для одного кандидата. Так, майже 75 мільйонів громадян тоді вважали Байдена надією американської політики. 

“Перш за все, хочу повідомити всім — Америка повертається. Ми повертаємося в гру”, — з промови Джо Байдена.

Його називають — “Повільним Джо”, оскільки шлях Байдена до Овального кабінету зайняв близько 50 років. Спочатку він був сенатором від штату Делавар — на момент обрання в політику виповнилося лише 29 років за допустимого порогу для цієї посади в 30 років. 

Уже за кілька тижнів після перемоги — в автокатастрофі загинули його дружина та однорічна донька, а двоє синів дістали важкі травми. Через трагедію Байден хотів відмовитися від місця в Конгресі, дні й ночі проводячи з дітьми в лікарні. Однак лідер демократів переконав його повернутися до обов’язків, і він склав присягу просто в лікарняній палаті. 

Джо Байден двічі в 1996 і 2008 році невдало балотувався на президентський пост, обидва рази не зумівши отримати номінацію від Демократичної партії він знімав свою кандидатуру. А успіх йому принесла коаліція з Бараком Обамою. 

Пост віцепрезидента Байден обіймав із 2009 до 2017 року. За цей час він 12 разів побував в Україні. 

Саме в той період вдруге майбутній президент спробував піти з політики знову через трагедію в сім’ї — у 2015 від раку мозку помер один із його синів. Через це політик відмовився брати участь у президентських перегонах 2016 року.

“Якщо американський народ хоче, щоб президент посилював розкол, щоб він керував зі стиснутими кулаками і жорстким серцем, демонізував опонентів і вивергав ненависть – то я вам не потрібен. У вас є президент Дональд Трамп. Але я пропоную нашій країні — демократам, республіканцям і незалежним — інший шлях”, — зі звернення Байдена до американського народу. 

У червні 2020 року Байден знову висунув свою кандидатуру на президентську посаду. 

У передвиборчих промовах, як пізніше скажуть аналітики, він закликав повернутися до так званої нормальності, адже Дональд Трамп розбудив у суспільстві надто багато злості, надто багато страху і надто багато розбіжностей. 

Байден назвав свою компанію “битвою за душу нації”. 

Президентство Байдена аж ніяк не було легким, стверджують експерти. Вступивши на посаду, він скасував близько 100 рішень попередника. Наприклад, повернувся до Паризької кліматичної угоди та членства у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ). 

Крім того, американському лідеру довелося наново налагоджувати стосунки із союзниками, які мали напружену комунікацію з попереднім президентом країни. 

У розпал пандемії COVID-19 новому президенту за допомогою прискореної імунізації вдалося скоротити добове число смертей у чотири рази. Нелегким викликом, що супроводжувався важкими наслідками, пізніше стало виведення американських військ з Афганістану. 

Прямо зараз чинний президент США поступається в рейтингу своєму головному конкуренту на майбутніх виборах — Трампу — у п’яти з шести ключових штатів. 

Аналітики вважають, що Байдену слід частіше ухвалювати сильні та впевнені рішення замість пошуку компромісу. Однак шлях Байдена до президентського крісла тривав майже 50 років — саме зважені кроки привели його до успіху. 

Прихильність президента до зважених рішень стосується і зовнішньої політики. Зараз Вашингтону доводиться мати справу одночасно з двома війнами своїх союзників — повномасштабною в Україні та конфліктом в Ізраїлі. 

Джо Байден не втомлюється повторювати, що підтримка Києва один із ключових пунктів його президентства. За його словами, захист це обов’язок лідера, і Америка буде лідером. 

Це переконання, одного разу зазначив глава США, лежить в основі підходу до підтримки народу України, який продовжує захищати свою свободу від жорстокої агресії, розв’язаної Росією.

Читайте також: США і Китай домовилися, але Росії це не сподобається: думки політологів і глядачів FREEДОМ

Прямий ефір