Диктатура не може забезпечити економічне зростання Росії, Путін не знайде ресурсів на війну, — Фурса

Сергій Фурса. Скріншот: uatv.ua

Диктатура неспроможна забезпечити економічне зростання Росії, причому проти країни постійно посилюють санкції. У той самий час у РФ скорочуються ресурси. Про це сьогодні, 22 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив фінансист Сергій Фурса. Також він прокоментував припинення обслуговування рахунків РФ банків із Китаю, Туреччини, ОАЕ.

“Ресурси скорочуються і, відповідно, можливості того ж диктатора вести війну скорочуються. Ми багато чули від Путіна, що він збільшить витрати на оборонку вдвічі. Але якщо ми подивимося на грудень-січень, який ми щойно пройшли, та порівняємо зі груднем-січнем минулого року, то, власне, витрати російського бюджету скоротилися з урахуванням інфляції на 30%. Це показник, що ресурси не безмежні, а через санкції та війну вони скорочуються. І протистояти Заходу Путін у довгостроковій перспективі не може”, — коментує гість ефіру.

Фурса підкреслив, що зараз на війну і Україна, і Росія витратили приблизно одну й ту саму суму.

“Але Путін не може збільшити цей чек, а чек України повністю залежить від Заходу, а економіка Заходу колективно в 25 разів більше, ніж економіка Росії. Таким чином, Америка та Європа можуть легко збільшити цей чек витрати на війну навіть у два рази і взагалі не відчують цього. Путіну не буде що відповісти”, — пояснив економіст.

Фурса додав, що диктатури обмежені в ресурсах і не можуть забезпечити економічне зростання в довгостроковій перспективі.

“Особливо у сучасному світі. Тому що у сучасній економіці основний прибуток приносить людський капітал. Але коли у вас диктатура, у вас одразу обмежується свобода. В обмеженій свободі люди гірше реалізують себе і як результат менше зростає економіка”, — додав гість ефіру.

Читайте також: Скорочення доходів, зростання цін і зубожіння громадян: крах економіки в РФ в огляді експертів

Прямий ефір