Угоди про співпрацю у сфері безпеки з країнами НАТО наближають Україну до Альянсу. На тлі того, що поки що не стоїть очікування вступу України до НАТО, такого роду угоди відіграють важливу роль. Таку думку сьогодні, 16 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.
Він акцентував, що ці угоди не варто плутати з Будапештським меморандумом 1994 року.
“Якщо подивитися на тексти вже опублікованого договору з Великою Британією і порівняти з Будапештським меморандумом, то це зовсім інший договір. Там, звісно, не передбачається надання військ з боку Великої Британії чи Німеччини, чи Франції. Цього не буде, але в британсько-українському договорі детально описано, якого роду допомогу Велика Британія надаватиме. Мовиться про 100-річну дружбу між Україною і Великою Британією, тобто це на довгий термін. Я розглядаю всі ці договори, як маленькі кроки до вступу в НАТО. Тому що це буде інтенсифікація двосторонніх відносин із цими важливими членами НАТО — Великою Британією, Німеччиною, Францією тощо, і це, своєю чергою, наближатиме Україну до НАТО та робитиме рішення про вступ України до НАТО менш революційним”, — сказав Умланд.
На думку політолога, зараз потрібно звертати увагу, які проблеми у Швеції зі вступом до НАТО.
“Хоча це зовсім інша країна і там немає таких складнощів зі вступом, як в України до НАТО. І навіть якщо Швеція має такі труднощі вступити до НАТО, то, на жаль, доводиться не очікувати швидкого вступу України до НАТО, і на цьому тлі ці двосторонні договори, які зараз укладаються, є важливими і в такий проміжний період відіграють важливу роль”, — уточнив Андреас Умланд.
Читайте також: Як на Заході ставляться до ідеї можливого заморожування війни Росії проти України, відповів німецький аналітик
Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Олаф Шольц підписали угоду про співробітництво між країнами у сфері безпеки. В Офісі президента України зазначили, що Німеччина має намір надавати підтримку Україні “стільки, скільки буде потрібно” для того, щоб допомогти країні захистити себе та відновити територіальну цілісність.