Європейський Союз підтримує формулу миру президента України Володимира Зеленського для досягнення тривалого та стійкого миру. Разом з Українською державою ЄС прагне справедливого миру, який не винагороджує агресора, а підтримує принципи Статуту ООН і право українського народу бути господарем свого майбутнього. Про це сьогодні, 31 травня, під час виступу на безпековому форумі GLOBSEC 2023 у Братиславі заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє FREEДОМ.
Вона акцентувала на важливості дотримання принципу: нічого про Україну без України.
Справедливий мир для України має також бути тривалим миром, вважає фон дер Ляєн. А для цього він має бути зміцненим двома життєво важливими шляхами.
“Перший — гарантування довгострокової безпеки для України. Я вітаю дискусії з приводу того, як така безпека для може бути гарантована. Є різні моделі та історичні приклади, якими можливо скористатися. Пакет гарантій з боку близьких за переконаннями держав може запропонувати те, що інколи називають “стримуванням через заперечення”. Іншими словами, наданням Україні військового обладнання для того, щоб вона провела фортифікацію проти російських атак у майбутньому”, — сказала президентка Єврокомісії.
Справедливий мир має призвести до виведення російських військ та їхньої техніки з території України, вважає фон дер Ляєн.
“Президент Зеленський запропонував формулу миру, яку ми щиро підтримуємо. Кожен з його десяти пунктів ґрунтується на Статуті ООН або резолюціях ООН. І він запросив країни по всьому світу приєднатися до формули миру і розвивати її. Щоб нашою відправною точкою для миру був порядок, заснований на правилах”, — додала вона.
Другий шлях, який сприятиме досягненню миру, — рішучі демократичні реформи для наближення України до членства в Євросоюзі.
“Хоча всі знали, що ми вступаємо на складний шлях, ми надали Україні статус кандидата — і це правильно. Тепер ми повинні бути поруч з ними (українцями — ред.) на кожному кроці цього шляху. Навіть борючись за своє виживання, українці проводять важливі реформи для зміцнення своєї демократії. Україна продовжує наближатися до Європейського Союзу, незважаючи ні на що”, — наголосила очільниця ЄК.
Вона запевнила, що ЄС буде продовжувати докладати зусиль зі свого боку, аби зробити Україну “набагато ближчою та просуватися швидше до справедливого та тривалого миру”.
Читайте також: Доля України невіддільна від долі світового порядку: європейська дипломатія за тиждень в огляді Мацуки
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський на саміті “Великої сімки” (G7) у Хіросімі запропонував провести саміт української формули миру в липні 2023 року.