Дуже велика частина росіян вважає, що війна була неминучою, — соціологиня 

Ілюстративне фото: pmg.ua

У Росії велика частина населення вважає, що війна проти України була неминучою. Це ключовий момент, тому що саме неминучість є прекрасною основою для раціоналізації цієї війни. Таку думку висловила російська соціологиня Олена Конєва у програмі “Люди доброї волі” телеканалу FREEДОМ.

“Якщо проаналізувати глибше, ми бачимо таке. Дуже велика частина росіян вважає, що війна була неминучою. Це ключовий момент. Звісно, якщо люди підтримують війну, то цей відсоток ще вищий”, — зазначила Конєва.

Крім того, за її словами, люди скотилися в розуміння, що Росія воює не проти України, а Захід руками українців воює з Росією.

“Тобто наш ворог виявився набагато більшим. Саме цим пояснюється те, що ми досі цю війну не виграли”, — сказала соціологиня.

Конєва також зауважила, що будь-яка думка про те, що цієї війни можна було б уникнути, є внутрішнім конфліктом для тих громадян РФ, які підтримують війну.

“Ця неминучість є прекрасною основою для раціоналізації цієї війни. Мовляв, ми перейшли кордони, почали це вторгнення, оскільки в нас не було іншого виходу. Це дуже добре помітно на фокус-групах, коли, по-перше, дуже активно обговорюють тему неминучості війни, а по-друге, будь-яка думка про те, що цієї війни можна було б уникнути, є внутрішнім конфліктом для людей, які підтримують війну. Тобто для них виходить, що “це ми почали”, і одразу втрачається цей “оборонний” сценарій”, — резюмувала гостя ефіру.

Повна версія інтерв’юВід шоку до витіснення: як змінюється ставлення росіян до війни, обговорюємо із соціологинею Оленою Конєвою

Раніше Конєва сказала, що найцікавіший феномен останнього часу, який спостерігається в Росії, — феномен Надєждіна.  

Читайте також: Ядро противників війни — 25% росіян, і це дуже різні люди, — Конєва

Прямий ефір