Артилерія поки що залишається “богом війни”. Це підтверджується тим, що у російсько-українській війні до 80% цілей противника знищуються саме нею. Роль безпілотників дуже важлива, і вони необхідні, проте насамперед не для того, щоб компенсувати нестачу боєприпасів, а для реалізації нових можливостей у повітрі, на землі та на морі. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
“Ми знаємо приклади ефективного впливу на противника повітряних дронів, надводних дронів. Є перспективи подальших дій на землі. Росіяни влаштовують ціле полювання на наші наземні дрони. Нехай їх невелика кількість, можливо, експериментальна, але вони ефективні. І це теж говорить про те, що важливо розвивати цей напрямок. І тому мільйон наших дронів, мільйон, які нам обіцяли в Європі, — це підмога у зростанні потенціалу завдання ураження по об’єктах та цілях противника”, — сказав гість ефіру.
Він наголосив, що ефективність безпілотників доводиться не лише військовою наукою, але й українською практикою у цій війні.
“Ми, як ніхто інші, це бачимо: і роль, і значення безпосередньо під час ведення бойових дій Силами оборони України. За цим, безперечно, перспектива. Але це не означає, що нам треба чи ми можемо відмовлятися від ствольної артилерії, систем залпового вогню. Тут ми потребуємо допомоги, насамперед боєприпасів”, — заявив Ігор Романенко.
Читайте також: Україна успішно розробляє нові безпілотні технології — подробиці від експерта