Донецький, Білоруський, Запорізький напрямки: можливість наступу армії РФ оцінив Снєгирьов

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Інформація про нову хвилю мобілізації в Росії поки що не підтверджується. Крім того, російські спікери проводять фейкову інформаційну компанію щодо нібито підготовки наступу збройних сил РФ із різних напрямків. Про це сьогодні, 17 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

Він проаналізував ситуацію, використавши відкриті джерела, зокрема, російські.

“Інформація про так званий другий етап часткової мобілізації, під час якого російська окупаційна армія мала поповнитися особовим складом, до того ж називали цифру приблизно 500 тис., не підтвердилася. Станом на 17 січня немає інформації про проведення мобілізаційних заходів на території Російської Федерації. Усі розмови про прихований характер мобілізації можна залишити самим росіянам. 500 тис. — це не голка в копиці сіна, її заховати неможливо. Відповідно, якщо немає інформації ні від західних партнерів, ні, відповідно, інформація не підтверджена Генштабом Збройних сил України, то цю інформацію слід розглядати як інформаційно-психологічну операцію”, — сказав Снєгирьов.

Він із жалем визнав, що в українських ЗМІ досі присутні громадяни Російської Федерації, які дають дезінформацію. Зокрема, спікер назвав прізвище російського громадського діяча й аналітика Андрія Ілларіонова.

“Я буду називати прізвище — Ілларіонов, який періодично просуває фантастичні сценарії можливого розвитку подій, зокрема, і наступ із чотирьох сторін. Один із варіантів — це висадка десанту в Одеській області. Такий сценарій уже спростовано Генштабом Збройних сил України. Тепер подивімось на Білоруський напрямок, про який вважає Ілларіонов. На цей час, за даними Держприкордонслужби України, на території Республіки Білорусь зосереджено 11 тис. особового складу окупаційних військ. Відповідно, цю кількість неможливо вважати контингентом вторгнення. Тому ні про які прориви в бік Рівного або Львова не йдеться. Ситуація контрольована”, — підкреслив Снєгирьов.

Військово-політичний експерт упевнений, що повторення лютого 2022 року навряд чи можливе, оскільки, за оцінками української сторони, кордон із Білоруссю перетворено на сучасну лінію Маннергейма.

“По донецькому напрямку сьогодні з’явилася інформація про те, що російським окупаційним військам поставлено завдання окупувати всю територію Донецької області до березня місяця. Давайте знову разом із вами спростуємо цю інформацію, причому, посилаючись на російські джерела. 27 квітня міністр оборони Російської Федерації Шойгу, доповідаючи російському диктатору, заявив про початок другого етапу спецоперації. Сьогодні – 17 січня, і якщо станом на 17 січня Збройні сили України контролюють 50% території Донецької області, а просування за всі ці місяці, у найкращому разі, становило 15 км, то про який березень місяць ідеться?” — зазначив він.

Також Дмитро Снєгирьов звернув увагу на втрати ПВК “Вагнер” у районі Соледара, які становлять 3,5 тис. осіб на день.

“Втрати ПВК “Вагнер” під час боїв за Соледар, за визнанням самого Пригожина, — фантастичні. Втрати за один день боїв у Соледарі, за словами Пригожина, рівнозначні втратам окупаційних військ за сім днів на всій протяжності фронту. За повідомленнями Генштабу Збройних сил України, добові втрати окупантів — 500 осіб, відповідно, за тиждень — 3 500 осіб — стільки ПВК “Вагнер” втрачає на день. Тиждень боїв у Соледарі — це понад 20 тис. Якщо вони за шість місяців не можуть просунутися в Бахмуті далі, відповідно, лінії вулицею Патріса Лумумби, то, про яке взяття, наприклад, Краматорська або Слов’янська може йтися? За оцінкою Гіркіна, це знову-таки російські джерела, і Краматорськ, і Слов’янськ, і Костянтинівка перетворені на неприступні українські фортеці”, — пояснив він.

Що стосується Запорізького напрямку, експерт вважає, що Запорізький напрямок російські окупанти розглядають, як пріоритетний, але з точки зору наступу ЗСУ.

“Саме з цим пов’язують авральний характер інженерно-фортифікаційних робіт у районі Мелітополя. Буквально сьогодні зафіксовано передислокацію чергової колони особового складу та важкої бронетехніки з району Маріуполя в район Мелітополя. Створюються оборонні лінії, а не йдеться про наступ. Спроби російських окупантів покращити тактичне положення на Запорізькому напрямку — це локальні наступальні операції, так звані превентивні методи з метою зірвати можливий контрнаступ Збройних сил України”, — заявив він.

Дмитро Снєгирьов додав, що Україна отримує від західних партнерів наступальні види озброєння — танки, БТР, БМП та інші види техніки.

Читайте також: Як розвиватиметься ситуація на Донбасі та Південному напрямку — прогноз експерта

Прямий ефір