Республіканцям у США потрібна беззастережна перемога над демократами. Важелем їхнього тиску є законопроєкт про допомогу Україні. Про це сьогодні, 19 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“На сьогодні ми не будемо особливо оптимістами і очікувати якнайшвидшого ухвалення консенсусу. Республіканцям потрібна беззастережна перемога над демократами. І доти, доки вони не “дотиснуть” демократів щодо цього законопроєкту, який і є важелем тиску на Демократичну партію, вони не зупиняться і не заспокояться”, — сказав він.
За словами оглядача, наразі республіканці навіть готові нехтувати державними інтересами і ставити в дуже незручне становище самі США.
“Результатом стає те, що до США починають ставитися через дії республіканців як до ненадійного партнера. Загалом це може призвести до втрати довіри до США у світі серед їхніх партнерів, але, якщо говорити про якісь інші шляхи розв’язання цієї проблематики, то, в принципі, можна говорити, наприклад, про план Б, або план В. Може використовуватися фінансова компонента заморожених російських активів унаслідок санкцій. Це 300 млрд дол. І вони дозволили б безпосередньо закуповувати озброєння у США. Єдине що — будь-який такий процес потребує юридичного обґрунтування, певної юридичної компоненти, яка б виправдовувала такі дії, робила б їх законними, оскільки ситуація є досить унікальною для сучасного світу”, — каже Коваленко.
На його думку, найімовірніше, цей план розглядатимуть після того, як остаточно втратять надію, що до виборів може бути ухвалено цей законопроєкт — фінансова допомога Україні, Ізраїлю та Тайваню.
Читайте також: Американським солдатам доведеться воювати і гинути в Європі, — Васильєв про наслідки непідтримки США України
Нагадаємо, дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко висловив думку, що 45-й президент США Дональд Трамп й президент РФ Володимир Путін можуть координувати свої дії. Він вважає, що в Республіканській партії США існує путінське крило.