До смертної кари пів кроку лишилося, — Курносова про масштаби репресій у РФ

Ольга Курносова. Скріншот: uatv.ua.tv

Єдине, що відрізняє репресії в сучасній Росії від сталінських, — відсутність страти. Таку думку у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловила політична аналітикиня та головна редакторка порталу After Еmpire Ольга Курносова.

“Це абсолютно лякаюча статистика. І співвіднести це можна хіба що з 1937 роком, взагалі зі сталінськими часами, коли людей теж дуже багато садили саме за доносами… Ті часи, на жаль, на наш жах, повертаються в повному обсязі… Єдине, що відрізняє нас від тих часів, що смертної кари немає. Це єдина відмінність, як на мене”, — зазначила гостя ефіру.

Водночас вона наголосила, що не виключає скасування мораторію на страту, який зараз діє в РФ. На її думку, від терміну ув’язнення у 25 років, який, наприклад, запросило обвинувачення для російського опозиціонера Володимира Кара-Мурзи, до страти “пів кроху лишилося”. Вона також вважає, що повернення смертної кари може викликати ентузіазм у певних колах російського суспільства, а в інших — посилить страх.

“Такий спосіб дозволить одночасно і налякати населення, і, на жаль, для якоїсь частини можливе і патріотичне піднесення. Ми згадуємо суди над ворогами народу, за сталінських часів часто це були публічні суди, і який був підйом і публічне засудження, шельмування. Тому вони можуть піти цим варіантом, на жаль”, — вважає Ольга Курносова.

На її думку, частині населення такі розправи можуть “зайти”, оскільки ці люди не розуміють, що “коли репресивна машина розганяється, під її колеса потрапляють майже всі”.

Читайте також: Уп’ятеро за рік зросла в РФ кількість “держзрад” — хроніка репресій (ВІДЕО)

Прямий ефір