До розслідування воєнних злочинів РФ в Україні долучився Європол — функції

Масове поховання в Ізюмі. Фото: novynarnia.com

Агентство Європейського Союзу зі співробітництва правоохоронних органів (Європол) офіційно стало учасником спільної слідчої групи (JIT) з розслідування міжнародних злочинів, скоєних в Україні, повідомляє FREEДОМ.

Відповідну угоду підписали генеральні прокурори семи країн-учасниць і виконавча директорка Європолу Катрін Де Болле напередодні під час засідання Консультативного форуму генеральних прокурорів Євроюсту.

Відповідно до свого мандату Європол надаватиме аналітичну та судово-медичну підтримку членам спільної слідчої групи, підтримуватиме збір та аналіз даних, законно отриманих із відкритих джерел, таких як соціальні мережі, теле- та радіомовлення, так звана розвідка з відкритим вихідним кодом (OSINT).

“Європол також надасть свій досвід та знання у галузі воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших міжнародних злочинів через Аналітичний проєкт з основних міжнародних злочинів (AP CIC)”, — йдеться у повідомленні агентства.

Спільна слідча група з розслідування міжнародних злочинів, скоєних в Україні, була створена 25 березня 2022 року Литвою, Польщею та Україною за підтримки Євроюсту. У травні 2022-го членами JIT стали Естонія, Латвія та Словаччина, а в жовтні — Румунія. У березні цього року сім національних органів JIT підписали Меморандум про взаєморозуміння з Міністерством юстиції США. Учасниками групи є також Євроюст, Прокуратура Міжнародного кримінального суду (МКС), а тепер і Європол.

Євроюст, зокрема, забезпечує юридичну, логістичну, фінансову та аналітичну підтримку JIT.

Читайте також: Російські військові катували українців до смерті та ґвалтували жінок від 19 до 83 років, — розслідування ООН

Нагадаємо, наприкінці вересня на виконання доручення президента України керівник Офісу президента України (ОПУ) Андрій Єрмак провів дев’яту зустріч із представниками дипломатичного корпусу, акредитованими в Україні, щодо імплементації формули миру Володимира Зеленського. Захід був присвячений реалізації сьомого пункту формули “Відновлення справедливості”.

Раніше повідомлялося, що в Україні зареєстровано 105 тис. російських воєнних злочинів.

Читайте також: Пропагандистів Росії чекає реальне притягнення на лаву підсудних у Гаазі, — Чумак

Прямий ефір