До перемовин із РФ має бути детальний план, погоджений з усім світом, — президент України

Ілюстративне фото: eda.admin.ch

Комюніке Глобального саміту миру у Швейцарії, погоджене великою кількістю країн, стане великою дипломатичною перевагою України. Після опрацювання кожного його пункту має бути розроблений детальний план, підтриманий усім світом. Лише маючи його, можна розмовляти з Росією. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами у Києві, повідомляє FREEДОМ.

Він наголосив: у підсумковому документі саміту мають міститися питання ядерної й загалом енергетичної безпеки, вільного судноплавства, він має стати серйозним кроком щодо обміну полоненими та повернення депортованих українських дітей.

“Ми хочемо в результаті отримати комюніке. Хочемо отримати енергетичну безпеку, включаючи ядерну. Бо, я вважаю, тут всі зацікавлені, й це може нам дати можливість спрогнозувати нову зиму. Ядерна безпека — те, що всі підтримують. Мені здається, там, де ядерна безпека, можемо говорити й про безпеку в цілому енергетичної системи. Хочемо отримати вільне судноплавство. Будь-які вантажі українським морем без ризику. Це і безпека людей в Одесі та загалом на півдні. Тому що вони б’ють по портах — це й інфраструктура, й море, й економіка. Хочемо зробити серйозний крок щодо поштовху до обміну полоненими. Де питання обміну полонених — там і повернення дітей. Ось в принципі, що ми хочемо отримати”, — прокоментував Володимир Зеленський.

Президент зауважив: важлива підтримка цих питань великою кількістю країн, бо інакше росіяни “вистрибнуть” з домовленостей, як було з “зерновою угодою”.    

“Якщо ми будемо мати серйозну кількість країн, і буде відповідне комюніке, я вважаю, це буде наша дипломатична перевага. Після цього можна організовувати вже майданчики в тих чи інших країнах, де технічно буде пропрацьований кожен із цих пунктів. І тоді вже цей план давати представникам Росії. Як це було з “зерновою ініціативою”: погодили план з ООН і з Туреччиною, а вони потім окремо погодили цей план із РФ, першого коридору. Важливо, щоб було не дві країни, а було багато країн. Інакше росіяни вистрибнуть, як це було з зерновим коридором, і нам довелося будувати інший коридор. Було дуже важко”, — нагадав президент.

На думку глави держави, якщо це вдасться, то буде відкритий шлях до наступної зустрічі, де мають бути деталізовані всі інші важливі речі.

“Ми сприймаємо це так, що перед тим як говорити з РФ, треба, щоб був детальний план, який погоджений усім світом”, — сказав Володимир Зеленський, додавши, що українська дипломатія працює задля цього в різних напрямках та з різними сторонами.

Читайте також: Ситуація на Харківщині, західні війська в Україні та фіналізація війни: головне зі спілкування президента Зеленського з журналістами

Прямий ефір