Для жителів великих міст РФ Кремль намагається створити атмосферу відсутності війни — аналіз правозахисниці

Анастасія Буракова. Фото: facebook.com/AnastasBurakova

Десятиліттями путінський режим планомірно вирощував тезу в головах людей, що політика — не ваша справа, вона — для спеціальних людей у костюмах, які все краще знають. Більшість росіян не читають новини, живуть у своєму маленькому світі й не намагаються щось змінити в країні. Про це сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила правозахисниця, засновниця проєкту “Ковчег” Анастасія Буракова.

Вона звернула увагу, коли почалася війна, оголосили про мобілізацію, багато людей виїжджали з Росії.

“А більшість навіть не мала якогось виразного уявлення, що війна в Україні триває. Люди думали, що відбуваються локальні події на території Донецької та Луганської областей України та не могли зрозуміти, чому відбувається мобілізація. Здебільшого росіяни не цікавляться особливо політикою і особливо федеральною політикою. І я б сказала, що Кремль намагається, особливо для жителів великих міст, столичних міст, створити атмосферу, що війни немає, не висять якісь плакати із закликом до російської армії, немає якихось пунктів збору ПВК на центральних вулицях. Москва і Петербург живуть, ніби ніякої війни тут поруч немає”, — розповіла Буракова.

Вона зауважила, що протестні рухи, які дедалі активніше стали проявлятися в Росії, сіють зерно сумніву в головах людей.

“Будь-який протестний рух, навіть із вимогами, які не є безпосередньо політичними, все-таки сіють зерно сумніву в головах людей, які це бачать і які про це читають”, — висловила думку правозахисниця.

Читайте також: Кремль придумав, як погасити протестний рух дружин російських мобілізованих до виборів — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір