Для вступу до ЄС має не тільки Україна підготуватися, а й сам Євросоюз зміниться: на важливі нюанси звернув увагу Петренко

Прапори Євросоюзу та України. Фото: gettyimages.com

Наразі головне завдання України на шляху вступу до ЄС — сформувати рамку в переговорах, на основі якої країна рухатиметься до Євросоюзу. Далі все залежатиме від того, наскільки Україна зможе швидко й ефективно виконувати всі завдання та реформи. Крім того, на сам Європейський Союз чекають великі зміни після вступу до нього України. Про це сьогодні, 23 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доктор політичних наук Ігор Петренко.

“Ми говоримо не тільки про вступ до ЄС, ми маємо визначити собі місце, поняття разом із нашими партнерами, виходячи з якого ми будемо відігравати певну роль у Європейському Союзі та отримувати відповідну підтримку і допомогу. І це передбачає також, що і сам Європейський Союз теж буде змінюватися. Тобто будь-яке розширення передбачає підготовку самого ЄС до того, щоб прийняти нові держави. Це питання і прийняття рішення, це питання економіки, питання дотацій, питання перерозподілу багатства Європейського Союзу і все інше”, — пояснив він.

Петренко зауважив, що Україна, напрацьовуючи план дій, має обрати собі певне місце в ЄС і зрозуміти, яку роль вона відіграватиме.

“Економіка Європейського Союзу, на мою думку, більше така планова, там дуже чітко все розподіляється: хто що має виробляти, хто не має виробляти, що хто має отримати за те, що не виробляє, якісь компенсаційні механізми та все інше. Тому це дійсно досить серйозна, складна робота”, — сказав політолог.

Читайте також: Для України цей шлях буде однозначно коротшим, — Стефанішина про вступ до ЄС

Нагадаємо, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що крайній термін старту переговорів у рамках вимог ЄС між Києвом і Брюсселем — середина 2025 року.

Прямий ефір