Для Росії 2023 рік стане періодом сповзання в економічні проблеми — розбір від Бураковського

Ігор Бураковський. Фото: ukrinform.com

Санкційні пакети і військові витрати знижують економічний потенціал Росії. Про це сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

“І санкційні пакети, і військові витрати — це те, що знижує економічний потенціал країни, і, власне, те, що закладає відставання в середньостроковому, довгостроковому планах. Нам би справді хотілося, щоб сьогодні санкції було ухвалено, завтра російська економіка переходить у стан колапсу. На жаль, це не так працює, але, тим не менш, проблеми є… Це проблеми, пов’язані з авіаційним транспортом, це і проблеми, пов’язані з виробництвом й продажем автомобілів, це, загалом, дефіцит певних товарів… Це досить сильний інфляційний сплеск, який спостерігався в перші пів року саме після початку війни та запровадження санкцій. Потім начебто темпи інфляції знизилися, але, тим не менш, ціни зросли і ще продовжують зростати. Це все безпосередньо впливає”, — сказав експерт.

Він нагадав, що згідно з показниками Міністерства фінансів Російської Федерації, від початку 2023 року Росія фактично вже “перестрибнула” ту стелю дефіциту державного бюджету, яка була встановлена в законі про бюджет на 2023 рік. Усе це свідчить про те, що загалом економічне становище РФ погіршується, хоча поки що немає повномасштабної кризи.

“Я думаю, що якраз ось 2023 рік — це, власне, період сповзання РФ в економічні проблеми. І ці економічні проблеми — це, перш за все, стагнація економіки плюс втрата певних виробництв, певного економічного потенціалу. Тому я думаю, що якщо говорити про якісь поворотні точки, то 2023 рік — це саме та поворотна точка. Ну, а далі будемо дивитися і будемо аналізувати, які будуть дії безпосередньо політичного керівництва Російської Федерації. Тому що, з одного боку, є економічна логіка, є якісь економічні закони, які скасувати практично неможливо. А з іншого боку, існує політична доцільність, яку в Російській Федерації розуміють досить специфічно”, — сказав Бураковський.

Читайте також: США, Британія, Канада та Австралія посилюють санкції проти РФ — рахунок Кремлю за війну зростає: подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, лідери держав G7 підписали на саміті в Японії декларацію щодо посилення санкцій проти Росії. У документі, зокрема, йдеться про наміри обмежити виробництво, обробку та експорт алмазів із Росії, щоб скоротити експортні доходи Москви.

Прямий ефір