На території РФ, у глибині всього 150-200 км, є цілі для західної зброї, знищення яких буде для росіян смерті подібне. Їхнє ураження дозволить значно покращити ситуацію для Сил оборони України на полі бою. Про це сказав військовий та громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун в ефірі FREEДОМ.
“Російська Федерація дуже прив’язана до залізниці. Все, що пов’язане із залізницею, знищення якихось логістичних центрів на залізниці це для них смерті подібно. Ви подивіться, як їм тяжко зараз саме на Харківському напрямку, бо залізниця Вовчанськ — Куп’янськ була (до звільнення Харківщини Збройними силами України, — ред.) для них життєво важлива для забезпечення не лише східного угрупування їхніх військ, а й південного. Зараз вони намагаються відбудувати залізницю, яка веде через Маріуполь, Мелітополь до Криму… Коли ми дізнавалися про те, що їхні війська десь розвантажуються у Курську на залізниці, чому не можна було вдарити по них? Я думаю, якщо нам буде дозволено, і ми точно знатимемо, куди бити, не на найстрашнішу відстань, 150-200 км, це дійсно дуже покращить ситуацію на фронті”, — вважає Ягун.
Він пояснює, що надання Україні такого дозволу впирається у настрої виборців у країнах-партнерах, які вимагають неучасті у відкритих бойових діях з Росією та вважають за таку участь використання зброї з їхніх країн для ударів по території РФ.
“Коли вперше легіон “Свобода Росії” зайшов на територію Бєлгородської області, то на відео “засвітилися” бельгійські автомати з їхнього озброєння. Вони стоять на озброєнні нашого ГУР. І ці “легіонери” теж начебто підкоряються ГУР. І в Бельгії був цілий скандал, там опозиція порушувала питання: кого ми озброюємо, це якісь незрозумілі люди. Така незрозуміла істерика була. Вона потім пройшла, але саме питання було дуже неприємне”, — нагадав гість ефіру.
Водночас, на його думку, дозвіл на удари по скупченню російських військ поблизу Харківської області міг би навіть зупинити наступ.
“Коли ми зараз бачили накопичення бойової техніки та особового складу в безпосередній близькості від нашого кордону, на відстані буквально 40-50 км, то стояло дійсно питання, чому ми не можемо по цих скупченнях вдарити навіть не ATACMS, а з HIMARS. Спокійно можна було десь біля Харкова зробити залп і таким чином зупинити накопичення техніки та людей та зірвати можливий наступ на тому напрямку. На жаль, цього не було”, — зазначив Віктор Ягун.
Він вважає, що це певною мірою стало останньою краплею, після якої держсекретареві США Ентоні Блінкену на пресконференції в Києві поставили це питання. Відповідь держсекретаря Ягун трактує як: “Ми не вітаємо, але якщо треба, то — будь ласка”.
Читайте також: Україні не можуть дозволити чи заборонити бити по Росії — ми діємо в рамках міжнародних правил, — Гетьман
Нагадаємо, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон в інтерв’ю агентству Reuters сказав, що Україна має право використовувати зброю, надану Британією, для завдання ударів по цілях на території Росії.
Читайте також: “Червоні лінії” Кремля відсуваються: можливість використання британської зброї для ударів по території РФ обговорили експерти