Для путінського режиму важлива не сама реальність, а що про неї розповідають, — Гозман

Леонід Гозман. Фото: Facebook /Leonid Gozman

Путінський режим прагне створити “правильну картинку”: важлива не сама реальність, а те, що про неї розповідають. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський опозиційний політик Леонід Гозман.

“Ідея створити правильну картинку. Чому цензура? Щоб люди не почули того, що не треба чути. А чому треба, щоб не почули того, що не треба чути? У демократичній країні, власне, у вільній країні, говори, що хочеш, плювати, насправді. Зрештою, є мейнстрим, є якісь маргінали, які несуть якусь нісенітницю, що земля пласка та ще щось. Та заради бога, кого це хвилює? У Росії, на жаль, повернулися до ідеї, що найголовніше — це те, що розказано людям. Тобто неважливо, чи реально це, важливо, що про неї розповідають, важливий образ реальності”, — сказав Гозман.

Він порівняв те, що відбувається в Росії зараз, зі старим радянським анекдотом.

“Реальність нібито й не існує. Знаєте, був якийсь радянський анекдот, коли Сталін, Хрущов та Брежнєв їдуть у поїзді, й поїзд зламався, зупинився. Сталін каже: “Усіх розстріляти”. Хрущов каже: “Усіх реабілітувати”. А Брежнєв каже: “Ні, все не так. Ми зараз завісимо фіранки. Будемо сидіти та говорити “чух-чух-чух”. І будемо думати, що поїзд їде”. Ось так було за пізнього Радянського Союзу. І приблизно те саме ми маємо зараз. Не те важливо, що відбувається, а важливо, що розповідають”, — сказав російський опозиційний політик.

Гозман наголосив, що цензура в Росії розвиватиметься й далі. Він розповів, що російська влада надіслала до журналістів, зокрема й закордонних, представників силових структур, які вимагали, щоб ті не висвітлювали акцію дружин російських мобілізованих.

“Тобто вони не з акцією борються, а з її висвітленням. Акція, бог з нею, нехай відбудеться. Головне, щоб про це ніхто не дізнався. Ось із цього вони виходять. Тому, звичайно, медіаполіцейські — це будуть розвиватися дуже сильно”, — сказав Гозман.

Він наголосив, що влада не готова вступати в нормальний діалог із суспільством, тому можна очікувати, що репресії будуть тільки посилюватися.

“З економікою не виходить, із геополітикою теж не виходить. “Київ за три дні” — так дірка вам від бублика, а не Київ. Ну, і так далі. Тому єдине, що залишається режиму, це репресії. Тому репресії будуть збільшуватися постійно, поки стоїть цей режим, кожен день буде ставати дедалі жорсткішим й ризикованішим для тих людей, які живуть у Росії”, — прогнозує опозиційний політик.

Він також нагадав, що російські депутати пропонують позбавити так званих “іноземних агентів” можливості заробляти у РФ, ухвалено закон про конфіскацію майна у людей, засуджених за поширення так званих “фейків про армію”.

“Звичайно, вони не зупиняться, вони будуть іти далі. Як далі й далі йшов сталінський режим, гітлерівський режим. Зупинити це неможливо. Це закінчиться тільки із загибеллю цього режиму”, — вважає Гозман.

Читайте також: “Іноагентів” планують позбавити можливості заробітку в Росії — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір