Для чого армія РФ активізувала штурми на Торецькому напрямку — думка Братчука

У районі Торецька. Графіка: deepstatemap.live

Російська окупаційна армія останніми днями посилила тиск на Торецькому напрямку в Донецькій області. Не досягнувши жодних оперативно-стратегічних успіхів на Харківському напрямку, загарбники намагаються знайти нову точку напруги. Але їхня головна мета — просування в Донецькій операційній зоні та вихід на адміністративні межі Донецької та Луганської областей. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 22 червня, сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

Він нагадав, що 10 травня окупанти голосно заявили про нову наступальну операцію в Харківській області.

“Це, ні багато ні мало, мало стати такою глобальною військовою роботою Російської Федерації, а підсумком — просування на певних напрямках. Тобто вони планували фактично відкрити, давайте скажемо так, якийсь там другий Харківський фронт. Потім мали бути Суми, Чернігів. Але є нюанс — щось пішло не так. І “спонсором” цього “не так” стали Збройні сили України”, — зазначив спікер.

Братчук доповнив, що ворог намагається й далі атакувати на півночі Харківщини, проводить штурмові дії в районі Вовчанська, селищ Липці, Глибоке.

“Але контратакувальні дії з боку Сил оборони України призводять до того, що вулиця за вулицею, у тому ж Вовчанську, зачищають від окупантів. Ворог зазнав великих втрат, і зараз не формує вже якихось ударних груп, щоб просуватися на Чернігів, Суми. Тому що, як кажуть, впоратися б хоч тут”, — сказав гість ефіру.

Пріоритетною для російських окупантів залишається Донецька операційна зона, акцентував Братчук.

“Це Покровський, Курахівський напрямок, Краматорський, де ворог намагається діяти максимально активно. Той же Часів Яр. Там противник дуже активно атакує в районі мікрорайону Новий, де пройшов позиції по каналу”, — зазначив спікер.

На його думку, сенс наступальної операції росіян на Харківщині був у тому, щоб розвинути наступ на інших напрямках від півночі до півдня, максимально розтягнути фронт і задіяти українські резерви.

“Вони хотіли розтягнути наші бригади, інші сили і засоби Сил оборони на цих ділянках для того, щоб знищувати наш ресурс. І, відповідно, вже ніхто б не думав про те, щоб планувати і тим паче проводити в майбутньому якісь атакуючі, наступальні операції. Враховуючи, що цього у ворога не вийшло, Донецький напрямок залишається головним. Але при цьому їм необхідно було, принаймні, визначити щось нове, десь спробувати активізувати свої дії. Цілком очікувано, скажу чесно, що таким пунктом виявилося місто Торецьк”, — сказав Братчук.

З військового погляду якихось ключових завдань стосовно Торецька у ворога немає, вважає він.

“Не можу сказати, що відбувається імітація дій. У будь-якому разі це бойові дії, це важкі бої. На жаль, гинуть люди. Але це дійсно не головна мета ворога. Головне і незмінне для них — Донецька операційна зона, спроба повністю захопити Луганський регіон. І плюс — досить активно ворог ще діє на Південному напрямку”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Сили оборони зламали плани окупантів щодо захоплення Борової на Харківщині, — ГУР

Нагадаємо, на Торецькому напрямку ЗСУ минулої доби відбили чотири ворожі атаки.

Прямий ефір