Дії РФ на окупованих територіях напередодні “виборів” — посилення контролю над населенням, — Полозов

Микола Полозов. Фото: rubryka.com

Окупаційні адміністрації здійснюють обходи будинків на тимчасово окупованих територіях України. Головною метою загарбників є збір інформації та агітація перед “виборами” Путіна. Крім того, окупанти намагаються в такий спосіб виявити нелояльних до режиму людей, щоб надалі переслідувати їх. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав адвокат Микола Полозов.

“Безумовно, те, що зараз російська влада робить на окупованих територіях України, використовуючи інструмент так званих виборів, звичайно ж, це посилення контролю над населенням. Російська влада розуміє, що там залишається значна кількість людей, які не лояльні кремлівському режиму. І якщо ці люди матимуть необережність продемонструвати таку поведінку, цю нелояльність щодо російської влади, звісно ж, їх ставитимуть на облік, будуть якимось чином переслідувати”, — зазначив адвокат.

Полозов наголосив, що за таких обставин головне для людей — їхня власна безпека.

“Безпека — понад усе. Ми чудово розуміємо, що російська влада не дотримується положень четвертої Женевської конвенції, яка гарантує права цивільного населення на окупованих територіях. Якщо у людей немає можливості виїхати з окупованої території, звичайно ж, їм потрібно максимально підлаштовуватися для того, щоб убезпечити себе”, — сказав правозахисник.

Він зазначив, що жодного сенсового навантаження це “голосування” не матиме.

“Так, комусь доведеться формально взяти участь у “виборах”. Хоча всі ми прекрасно розуміємо, що ця участь ніякого сенсового навантаження, крім контролю за населенням, не несе. Результати вже давно в адміністрації президента РФ намальовані й чекають свого часу”, — акцентував Полозов.

Він доповнив, що російська влада, як і раніше, намагається використовувати на окупованих територіях України колаборантів.

“Я думаю, що все-таки ставлення з боку цивільного населення до таких персон не є позитивним. І, звичайно ж, багато людей думають про звільнення, про деокупацію. У цьому сенсі партизанська боротьба приносить свої результати. Вона чинить, з одного боку, мотивувальний вплив на людей, які чекають деокупації. З іншого боку, це завжди удар по окупантах”, — зазначив гість ефіру.

На його думку, хоч російська влада і намагається боротися з партизанським рухом, остаточно розв’язати це питання в умовах війни вона не зможе.

Читайте також: Злочинно брати участь у так званих виборах президента РФ, — Сидельников

Раніше ректор Міжнародного інституту бізнесу, банкір та економіст Олександр Савченко сказав, що російський диктатор Володимир Путін намагається, аби на майбутніх президентських виборах 15-17 березня за нього проголосувало якомога більше громадян, попри те, що “написати” собі результат він може будь-який: хоч 90, хоч 99%. Але тоді його легітимність зменшиться.

Прямий ефір