Учасниками Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) є більшість країн світу. Деструктивні дії Кремля щодо МКС призведуть тільки до погіршення відносин із ними. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив адвокат, допущений до практики в МКС, Сергій Голубок.
Так він прокоментував інформацію, що в Росії оголосили в розшук главу Міжнародного кримінального суду Петра Хофманьського, а також першу віцепрезидентку Лус дель Кармен Ібаньєс Каррансу і суддю Бертрама Шмітта. Про це повідомляє “Медіазона”. Журналісти зазначають, що суддів розшукують за статтею Кримінального кодексу РФ. Але за якою саме статтею, не уточнюється. Раніше МВС Росії оголосило в розшук суддів МКС, які видали ордер на арешт російського диктатора Путіна і дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Крім того, в розшук оголосили також прокурора МКС Каріма Хана.
“Абсолютно незрозуміло взагалі як обиралися ці судді. Тому що ті троє суддів, про яких стало відомо, — голова суду, заступниця голови суду і просто один із суддів судової палати Бертрам Шмітт. До речі, це не тільки судді західних країн. Наприклад, суддя Ібаньєс Каррансу, щодо якої нібито розпочато обшук, це суддя з Перу. Ні до чого іншого, окрім як погіршення відносин Кремля з країнами різних континентів і в різних юрисдикціях це не призведе”, — сказав Голубок.
Адвокат наголосив, що все-таки потрібно розуміти, що в Римському статуті МКС беруть участь 123 країни. Це більшість держав світу.
“І намагатися видавати якісь ордери на арешт тих посадових осіб, які цими державами обрані, але ж судді і прокурори МКС обрані всіма державами-учасницями Римського статуту, — це сваритися з усіма цими 123 країнами. Ці дії Кремля призводять до того, що всі нові країни хочуть навпаки ратифікувати Римський статут”, — каже він.
Голубок нагадав, що стало відомо про те, що Вірменія хоче приєднатися до числа учасників Міжнародного кримінального суду і вона стане 124-ю державою-учасницею Римського статуту.
“Тому тут усе те саме, абсолютно незрозумілі деструктивні дії, спрямовані на те, що кількість путінських друзів у світі скорочується і скорочується”, — резюмував адвокат.
Читайте також: Є елементи інших воєнних злочинів: труднощі доведення злочину геноциду пояснив адвокат
Нагадаємо, раніше політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко висловив думку, що рішення Вірменії ратифікувати Римський статут МКС — це політичний сигнал конкретно Кремлю і конкретно Володимиру Путіну. Оскільки Вірменія не вважає більше РФ своїм союзником, вона повністю засмучена ситуацією щодо Карабаху.