Москва втрачає своїх союзників, на яких могла спиратися довгий час, і навіть компенсація Кім Чен Ином не допоможе, — Чаленко

Прапори Вірменії та Росії. Фото: verelq.am

Рішення Вірменії ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС) — це політичний сигнал конкретно Кремлю і конкретно Володимиру Путіну. Оскільки Вірменія не вважає більше РФ своїм союзником, вона повністю засмучена ситуацією щодо Карабаху. Таку думку сьогодні, 15 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“І ми бачимо, що йде і критика по лінії ОДКБ, бачимо, що йдуть навчання зі США, і тема з Римським статутом, звісно, у цій же частині. До прикладного рішення використання Римського статуту далеко, але з точки зору політики — це сигнал сьогодні Кремлю, що Москва сьогодні втрачає своїх союзників, на яких вона могла спиратися довгий час. Фактично Вірменія, яка з 90-х років вела таку промосковську політику, зараз очевидно, що змінює вектор і це дзвіночки конкретно для Путіна. Тому тут навіть компенсація Кім Чен Ином не допоможе, тому що якраз вірмено-азербайджанський кейс показує безперспективність геополітичних проєктів Москви, які йдуть на пострадянському просторі”, — сказав він.

Також політолог прокоментував інформацію, що тиждень тому перша леді Вірменії передала гуманітарну допомогу Україні. Це було вперше за півтора року повномасштабного російського вторгнення.

“Зокрема, це ще один із таких елементів. Оскільки, я зазначу, на початку війни була інформація, що навіть допомагали нібито іншій стороні теж гуманітарною допомогою. Тобто це теж дуже такий яскравий приклад зміни вектора Вірменії”, — каже Чаленко. 

Зазначимо, що про ратифікацію Римського статуту МКС повідомив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Він підкреслив, що це не має жодного стосунку до Росії, а пов’язано з питаннями безпеки країни. Але всі розуміють, що в разі приїзду Путіна, який має ордер МКС на арешт, до Вірменії, його зобов’язані будуть заарештувати.

Читайте також: Росія вимушено втрачає контроль над Вірменією — розбір експерта

Нагадаємо, як заявив політтехнолог, керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній, Росія завжди вела досить підлу політику щодо Вірменії. Яскравим прикладом є постачання зброї і Вірменії, і Азербайджану, у той час, як у країн був конфлікт за Нагірний Карабах.

Прямий ефір