Сили оборони України утримують позиції на лівобережжі Дніпра на Херсонщині та продовжують завдавати вогневої поразки російським окупантам, повідомляє FREEДОМ.
Підрозділи ракетних військ завдали ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Загалом за добу на передовій відбулося 67 бойових зіткнень із російськими військами, повідомляє у вечірньому зведенні Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ).
Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк заявив, що в Україні протестували вітчизняні тактичні засоби радіоперешкод боєприпасам, що баражують, і FPV-дронам. Йдеться про сучасні розробки комплексів так званих “окопних РЕБ”. Вони вкрай необхідні на передовій для захисту від російських безпілотників (БпЛА). Їх уже рекомендували для постачання військам.
“Президент [України Володимир Зеленський] робить акцент на тому, щоб Україна далі продовжувала свої розробки та збільшила виробництво систем радіоелектронної боротьби (РЕБ). Насправді ворожі БпЛА, ворожі дрони-камікадзе задають нам чимало проблем. Тому необхідні технології, необхідне обладнання, яке дасть нам змогу “гасити” ворожі дрони-камікадзе”, — сказав військовий експерт Владислав Селезньов.
Армія РФ без успіху намагалася штурмувати на Куп’янському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Російські окупанти обстрілювали з артилерії та мінометів Авдіївку, Степове, Первомайське Донецької області.
“Ворог зосередив на цій ділянці фронту близько 40 тис. свого особового складу. Бронетехніка там присутня, але ворог її не так активно використовує. А ось що активно ворог використовує, так це авіаційну техніку. Зокрема бомбардувальники, за допомогою яких він запускає керовані авіабомби. Ну й артилерію активно використовує”, — розповів Селезньов.
Ділянка фронту біля Авдіївки перетворюється на братську могилу для окупаційної армії РФ. Підступи до міста завалені тілами ліквідованих російських солдатів, яких ніхто не збирається забирати.
“Ворог намагається взяти під контроль населений пункт Степове — це західна частина Авдіївки. Але щоразу по цьому району ефективно відпрацьовує українська артилерія і противник буквально змушений тікати під градом українських снарядів у зворотному напрямку, ховаючись за лінією залізничного сполучення”, — додав Селезньов.
Снайпери Сил спеціальних операцій (ССО) Збройних сил України працюють на найскладніших ділянках фронту. Одна з них — Авдіївський напрямок. Лише за годину снайпери ССО знищили 12 одиниць живої сили противника. Ще троє окупантів, які намагалися підійти до позицій українських військових, отримали поранення. Снайперські пари працювали на дистанції від 920 до 1170 м.
“Російська піхота не перестає атакувати українських військових на Таврійському напрямку. Водночас це не заважає ЗСУ наступати на Мелітопольському напрямку”, — з повідомлення Сил спеціальних операцій ЗСУ в Telegram.
“В операційній зоні оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” ворог продовжує активні наземні піхотні атаки за підтримки бронетехніки та авіації. Загалом зафіксовано 49 бойових зіткнень, 890 артобстрілів і 18 авіаударів”, — повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський у Telegram.
Водночас на боці ЗСУ воює навіть природа. Судячи із супутникових знімків, російська оборона Керченського мосту сильно постраждала внаслідок шторму в Чорному морі. Три баржі вже на дні й одна частково затоплена. Дві баржі повністю змило водою. Ще одне судно залишається на плаву, але воно ні до чого не прив’язане. Ці баржі були призначені для захисту моста від атак українських морських дронів.
Загальні втрати армії РФ із 24 лютого 2022 року перевищили позначку в 330 тис. військових. За добу було ліквідовано ще 1 280 російських окупантів, знищено 13 танків, 32 бойові бронемашини, 22 артилерійські системи, 2 реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) і 2 системи протиповітряної оборони (ППО). Також українські сили оборони збили 22 безпілотники та підбили 51 одиницю російської автомобільної та спеціальної техніки, а також цистерн із паливом.
Читайте також: Найважче — доправити танк на ремонт із поля бою: як працюють українські механіки (ВІДЕО)