Діалог Трампа з Путіним не може відбутися за збереження Росією прокитайського курсу — пояснення Божка

Володимир Путін і Сі Цзіньпін. Фото: gettyimages.com

Одна зі стратегічних цілей Сполучених Штатів у протистоянні з Китаєм полягає в тому, щоб перетягнути Росію з прокитайського до якогось іншого табору, хай навіть нейтрального. Росія ж робить усе, щоб цього не сталося. Прямо зараз російський диктатор Путін шукає “середню лінію”, як відмовити президентові США Дональду Трампу із мінімальними для себе втратами. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.

“Важливий момент у тому, що діалог Трампа з Путіним не може відбутися, якщо Путін хоче залишити собі прокитайський курс, який Росія обрала та посилила з початком повномасштабної війни проти України. Це вже не той світ, де можна бути і з Китаєм, і із Заходом одночасно у добрих стосунках. Тут вас змусять чітко визначатися, і змусять це робити саме Сполучені Штати Америки. Якщо ви хочете бути союзниками Китаю, щодо вас всі відповідні висновки одразу будуть зроблені”, — коментує Божко.

Водночас, як наголошує гість ефіру, відмовитися від союзництва з Китаєм Путін не може. На його думку, він уже погодив із Сі Цзіньпіном стратегічну лінію РФ перед можливими контактами з Трампом.

“Китай не може втручатися, звичайно ж, фізично в цей діалог, але, по суті, можемо сказати, що Путін діє як частина прокитайського табору, з якого він не збирається виходити, які б далі обставини у нього особисто з Трампом не були”, — зазначив він.

Керівник Центру політичних досліджень пояснює: перспективи Росії домовитися із Заходом виходять за межі врегулювання російсько-української війни.

“Одна зі стратегічних цілей США, зокрема, полягає в тому, щоб із протистоянням своїм з Китаєм перетягнути Росію з цього табору кудись до іншого табору, навіть хай нейтрального. І Росія робить все, щоб цього не сталося. Ідея, що зараз Росія просто домовиться із Заходом, уже давно не базується на простій формулі — забрати війська з України, компенсувати збитки чи погодитися на втрату, наприклад, нафтогазових доходів, які розміщені в Європі, на користь України. Ні. Це вже давно не впирається у суто українське питання… Все впирається у питання — з ким Росія у світі далі, якщо колись воюватимуть США та Китай, як ставитися США до позиції Росії, як розцінювати”, — каже Божко.

Водночас він не бачить можливості відірвати Москву від Пекіна.

“Росія, швидше за все, залишатиметься далі в прокитайському таборі суто тому, що це гарантує збереження її влади, тобто гарантує збереження режиму Путіна. Гарантує, що якщо у Путіна добрі стосунки із Сі Цзіньпіном, Сі Цзіньпін даватиме якісь економічні преференції, не питаючи, що у вас у Росії з правами людини, не кажучи, що ви бомбите донецьких дітей або що чините злочини проти людяності… Не буде там історії, де буде висока вимогливість, як це у Заходу часто є. І, крім усього іншого, Китай все-таки має серйозні ресурси та матеріальну складову — інвестиції та можливість постачати технології. Швидше за все, Путін зараз шукає середню лінію, як відмовити Трампу з мінімальними для себе втратами”, — сказав гість ефіру.

Читайте також: Між Китаєм і Росією багато накопичених розбіжностей, — Єфремов

Нагадаємо, кремлівський диктатор Путін та голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін 21 січня провели переговори по відеозв’язку, нібито з метою підбиття підсумків роботи за минулий період та планування майбутнього розвитку російсько-китайського партнерства.

Читайте також: Кремль використовує розмову Путіна та Сі для посилення своєї позиції — розбір експерта

Прямий ефір