Десятки бойових зіткнень — щодня: ситуацію на Східному фронті оцінив Гетьман

Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Найбільш інтенсивні бої зараз відбуваються на Східному фронті. Російські окупанти намагаються захопити місто Часів Яр на Донеччині, щоб надалі вийти на Костянтинівку і перерізати логістичні шляхи Силам оборони України. Про це сказав військовий аналітик Олексій Гетьман в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 12 червня.

“Увага наша дещо переключилася на Сумщину і Харківщину, оскільки це нові ділянки фронту, нові лінії бойових дій. Але там, порівняно з, наприклад, ситуацією поблизу Часового Яру, ворожі атаки не такі інтенсивні. Ми розуміємо плани ворога. Він хоче через Часів Яр погіршити нашу логістику. Росіяни хочуть вийти на Костянтинівку, а це — залізничний вузол. Ми ним користуємося для того, щоб забезпечити всім необхідним логістичні маршрути”, — сказав Гетьман.

На Східному фронті — десятки бойових зіткнень щодня. Там російські війська задіюють найбільше живої сили, техніки. А українські війська тримають оборону, наголосив аналітик.

“Чи вдасться окупантам вирівняти лінію фронту, чи не вдасться, залежить від багатьох чинників: від мобілізації в Україні, від зброї, яку нам постачають партнери, від кількості сил і засобів, які росіяни задіюватимуть. Тому загадувати наперед, вийде чи не вийде втримати Часів Яр, ми не можемо. Але сподіваємося, що вийде. Ми зробили всі необхідні дії для того, щоб утримати цю позицію. Але якщо не буде виходити, якщо російські війська практично знищать цей населений пункт, то на руїнах тримати оборону недоцільно. Тоді доведеться відходити на вже заздалегідь підготовлені фортифікації. Це звичайна нормальна тактика. Просто за назву триматися не варто. Неприємно втрачати якісь населені пункти, навіть тимчасово. Але і в руїнах вести оборонні дії вкрай складно”, — вважає військовий аналітик.

За словами Гетьмана, тактика російських окупаційних військ не змінюється. Вони, як і в боях за Авдіївку, за інші населені пункти, застосовують масовані артилерійські обстріли і рухаються невеликими піхотними групами.

“Це одна з відомих усім тактик, яку вчать у військових училищах. Ворог намагається невеликими групами просуватися. Коли група не досягла якогось результату, на її зміну приходить нова. Це вже свіжі сили. У ворога поки що вистачає ресурсів, резервів для того, щоб кожна атака робилася свіжою групою. Вони намагаються просунутися не на сотні метрів, а хоча б на десятки. Просунулися і починають там намагатися закріпитися, якщо ми їх не вибили одразу. Потім вони підтягують ще сили і вже з тієї позиції невеликими такими шматочками намагаються просунутися далі”, — пояснив гість ефіру.

Читайте також: Росія готує другу спробу наступу на Харківському напрямку, — військовий аналітик

Як повідомлялося раніше, від початку минулої доби на Краматорському напрямку російські загарбники 10 разів атакували українські позиції біля Часового Яру, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки. Ситуація напружена. Росіяни не припиняють спроб просунутися в районі Часового Яру.

Прямий ефір