Депортація кримських татар 1944 року радянським режимом не отримала належної правової оцінки, тому можливим стало повторення таких злочинів сьогоднішньою Росією. Однак тоді міжнародна спільнота ще не мала необхідних правових механізмів, сьогодні вони є. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв.
Він наголосив, що відповідні правові механізми має й Україна, позаяк сьогодні національні правоохоронні органи розслідують депортацію як акт геноциду. Своєю чергою, експерти Кримськотатарського Ресурсного Центру заявляють, що зібрано достатньо матеріалів, які доводять, що щодо кримськотатарського народу здійснювався геноцид.
“Дуже важливо, щоб ми довели цю справу до кінця: і справді було рішення українських судів про визнання депортації геноцидом, ми готові далі на міжнародному рівні це довести до пуття. Це дуже важливо для того, щоб наступні покоління це розуміли”, — наголосив гість ефіру.
На його думку, визнання депортації кримських татар геноцидом може запустити відповідний процес щодо інших народів колишнього СРСР, але наголосив, що кримські татари постраждали більше за інших.
“Кримських татар у переліку народів СРСР не існувало. І це була цілеспрямована політика, коли кримські татари не могли повернутись на свою батьківщину. Лише 1989 року після ухвали Верховної Ради СРСР кримські татари змогли хоча б приїжджати та щось купувати [у Криму]”, — зазначив голова Кримськотатарського Ресурсного Центру.
Він також наголосив, що подібні злочини не мають терміну давності.
Читайте також: Переслідування кримських татар — чутливе питання для Ліги арабських країн, — Гриневич