Увечері 10 вересня у Філадельфії (штат Пенсільванія) віцепрезидентка США Камала Гарріс (кандидатка в президенти від Демократичної партії) та експрезидент Дональд Трамп (кандидат від республіканців) зустрілися на теледебатах, що відбулися на телеканалі ABC News, передає FREEДОМ із посиланням на трансляцію події.
Під час дискусії, серед інших, учасники підняли і питання російського вторгнення до України.
Кандидатка у президенти США Камала Гарріс заявила про підтримку Києва, а Дональд Трамп вкотре повторив свою тезу про те, що “якби він був президентом, Путін ніколи б не вторгся до України”.
“Війна між Україною і Росією закінчилася б, якби мене обрали президентом, — я б завершив її ще до того, як став президентом”, — заявив Трамп.
При цьому він доповнив, що “добре знає” Володимира Путіна і президента України Володимира Зеленського.
“Я маю хороші стосунки і з Путіним, і з Зеленським…[…]. Я вирішу це питання (закінчення війни, — ред.) ще до того, як стану президентом. Я поговорю з одним президентом, з другим — все вирішиться”, — сказав Трамп.
Своєю чергою лідерка демократів Гарріс заявила, що Трамп не має такого впливу на Путіна і насправді підтримує диктаторів.
“Усі знають, що Трамп сказав, що Путін може робити все, що захоче, а коли Путін напав на Україну, він сказав — це блискуче”, — наголосила Гарріс.
Віцепрезидентка також звинуватила Трампа в тому, що той “був люб’язним” із очільником КНДР Кім Чен Ином. На думку Гарріс, диктатори й автократи чекають на повернення Трампа на посаду президента, тому “зможуть ним маніпулювати”.
У відповідь на запитання Трампу, чи вважає він перемогу України такою, що відповідає інтересам США, він заявив про необхідність припинити війну в Україні.
“Я хочу, щоб війна припинилася. Я хочу врятувати життя, тому що люди гинуть мільйонами”, — сказав Трамп.
Камала Гарріс вважає, що “причина, з якої Дональд Трамп каже, що ця війна закінчиться протягом 24 годин, у тому, що він просто здасться”.
“Я зустрічалася із Зеленським за кілька днів до того, як Росія вторглася в Україну. Я поділилася з ним даними американської розвідки про те, як він може захистити себе. Через кілька днів я поїхала на східний фланг НАТО до Польщі та Румунії. Ми об’єднали 50 країн, щоб підтримати Україну”, — заявила лідерка демократів.
Гарріс також акцентувала, що багато в чому завдяки підтримці з боку США, їхній військовій допомозі, Україна має можливість захищатися проти російської агресії.
“Ми розуміємо важливість НАТО, і того, що зробили, щоб зберегти здатність українців боротися за незалежність. Інакше Путін сидів би в Києві й дивився на решту Європи, починаючи з Польщі”, — акцентувала Камала Гарріс.
Вона переконана, що США мають залишатися лідером, щоб захищати міжнародні права та правила.
Читайте також: У США готуються до дебатів кандидатів у президенти — деталі (ВІДЕО)