Де і як Росія ховає кораблі Чорноморського флоту — подробиці (ВІДЕО)

Знищення БДК "Саратов" у Бердянську. Скріншот: pravda.com.ua

Бонові загородження — один із методів захисту російського флоту і військових об’єктів у тимчасово окупованому Криму. Раніше військовий флот Росії таким чином намагався захистити свої кораблі від атак українських морських дронів, сховавши їх у бухті, вхід до якої перегородили затопленими баржами. Зараз росіяни намагаються боновими загородженнями захистити Кримський міст, інформує FREEДОМ.

Як повідомляє Telegram-канал “Крымский ветер”, уздовж Кримського (Керченського) мосту продовжують встановлювати бонові загородження з барж, яких уже десять.

“Загородження покликані убезпечити мостову споруду від українських морських дронів. Але росіяни ще не знають, що ці дрони на кінцевій ділянці можуть злітати”, — йдеться в повідомленні.

Збройні сили України вже застосовують нову тактику і проривають бонові загородження. В озері біля селища Чорноморське українські морські дрони вразили буксир ЧФ Росії, повідомляють в українській розвідці.

Експерти вважають, що українські військові застосували нову тактику прориву бонових загороджень на вході в бухту, що це може спричинити серйозні наслідки під час морських воєнних дій.

“Британська сторона високо оцінила зусилля Сил оборони України, заявивши про те, що можливості Чорноморського флоту РФ зведені до історичного мінімуму за останні сто років. Йдеться про те, що Чорноморський флот фактично затиснутий у місцях постійної дислокації”, — зазначив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

За 27 місяців війни ЗСУ знищили понад 30% Чорноморського флоту Росії, пише Forbes. За даними української розвідки, українські дрони Magura цього року знищили кілька російських кораблів.

“Йдеться і про ті ж “Тунці”, і про “Цезаря Куникова”, і про “Сергея Котова”, і про великі кораблі, ракетні крейсери. Цілий склад російських кораблів було виведено з ладу. Загалом українцям вдалося вивести з ладу третину російських плавзасобів Чорноморського флоту. А це означає, що знижується загроза десантних операцій, використання ворожого флоту і носіїв “Калібрів”, — наголосив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Наразі росіяни намагаються заховати носії ракет “Калібр”, перекидаючи їх у порт Новоросійська. Однак і там вони не почуваються в безпеці. Через це кораблі країни-агресора можуть перемістити в інше місце, вважають експерти.

У партизанському русі “Атеш” фіксують розвантаження крилатих ракет у порту Новоросійська. Поки що партизани працюють над ідентифікацією складів із ракетами.

“Севастополь уже не розглядається як основна база Чорноморського флоту. Йдеться про можливість передислокації плавзасобів у Новоросійську, будівництво дублюючих баз на території окупованої Грузії. Які наслідки для України? Можливість вільного судноплавства”, — каже Снєгирьов.

За інформацією Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України, російські війська можуть перезарядити підводні човни в Новоросійську, не повертаючись до пункту базування в тимчасово окупованому Севастополі.   

Раніше окупанти тримали навколо Керченського мосту понад 10 одиниць корабельно-катерного складу. Зараз не виводять їх через побоювання втратити. Старі баржі вздовж мосту можуть використати теоретично для розміщення на них засобів, які могли б збити з курсу ракету. 

Читайте також: Порт у Новоросійську є законною метою для Сил оборони України — подробиці від Братчука

Нагадаємо, українські військові 6 червня знищили російський буксир “Сатурн” біля берегів окупованого Криму.

Прямий ефір