Данія, Швеція та Фінляндія, що відгороджуються від Росії, подали приклад іншим країнам — розбір Умланда

Андреас Умланд. Фото: hromadske.ua

Данія, Швеція і Фінляндія підписали угоди про оборонне співробітництво зі США — цю подію можна вважати історичною. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень Андреас Умланд.

“Події такого роду можна вважати історичними, оскільки не можна забувати, що Росія — євро-азійська країна, але переважна частина населення Росії знаходиться в європейській частині. І, скажімо, Фінляндія традиційно мала тісні зв’язки з Росією, там теж були конфлікти, але там були зовсім інші періоди співіснування цих країн. Швеція теж мала раніше періоди такого доволі доброзичливого ставлення й була нейтральною країною. Зараз теж у процесі вступу до НАТО перебуває. І ці країни тепер відгороджуються, переходять у нові фази своїх взаємин із Росією”, — сказав він.

Умланд підкреслив, що це рішення пов’язане з війною, яку Кремль розв’язав проти України, з путінським режимом, із зовнішньою політикою Росії.

“Але для того, щоб це змінилося, потрібна докорінна зміна всередині Росії російського режиму, російської зовнішньополітичної доктрини. І інші країни будуть наслідувати приклад цих скандинавських країн”, — прогнозує політолог.

Він констатував, що це не символічний крок, він продиктований питаннями безпеки цих країн.

“Фінляндія все-таки має дуже довгий кордон із Росією… Швеція розташована не так далеко. І Швеція, і Данія на Балтійському морі. Тобто вони відчувають дійсно загрози своїй безпеці. І є ось ці теж гібридні методи Росії”, — сказав Умланд. 

Політолог вважає, що подібних угод буде більше.

“І ось зараз ми маємо цю угоду між Великою Британією та Україною. І ось всі ці країни, вони відчувають цю небезпеку, і вони будуть намагатися убезпечитися і вступити в ближчі зв’язки з НАТО, з Великою Британією, зі США, щоб посилити свою власну безпеку”, — сказав Умланд.

Читайте також: Країни Північної Європи відгороджуються від Росії та посилюють оборонну співпрацю зі США — огляд заяв (ВІДЕО)

Нагадаємо, Велика Британія та Україна уклали безпрецедентну двосторонню угоду в сфері безпеки. Обидві сторони називають це історичною подією. Підписаний українським президентом Володимиром Зеленським та британським прем’єр-міністром Ріші Сунаком документ передбачає надання Києву допомоги для захисту і відновлення територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах, а також запобігання і стримування можливої повторної агресії Росії.

Прямий ефір