Далекобійні удари по РФ: союзники України близькі до консенсусу (ВІДЕО)

Пуск ракети ATACMS. Фото: wikipedia.org

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер натякнув, що в питанні дозволу Києву на далекобійні удари по території РФ можливі зміни. Конкретні кроки можуть бути озвучені на найближчому засіданні Генеральної асамблеї ООН наприкінці місяця, пише Politico. Низка союзників по НАТО вже підтримують цей крок, тоді як інші вказують на те, що агресивна риторика Москви у відповідь на такі дії лише підтверджує складне становище Росії на фронті, інформує FREEДОМ.

13 вересня президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Британії Кір Стармер провели перемовини в Білому домі. Лідери підтримали Україну в її протистоянні російській агресії. Також Вашингтон і Лондон обговорили кроки щодо використання західних далекобійних ракет для ударів по Росії.

“Вони обговорюються саме цими двома країнами, оскільки озброєння, яке постачається Україні, значною мірою англо-американське. Тут має бути спільна позиція двох країн. Судячи з тієї інформації, яка є, рішення насправді вже ухвалено. Просто йдеться про те, як публічно його оформити і чи варто це робити. Це важливий момент”, — сказав політолог Ігор Рейтерович.  

Офіційної згоди на удари Києвом західними ракетами по Росії США і Сполучене Королівство ще не дали. Однак, як зазначає Politico, прем’єр Великої Британії Кір Стармер натякнув, що просування в цьому питанні може бути на засіданні Генеральної асамблеї ООН наприкінці місяця. 

The Guardian з посиланням на джерела стверджує, що Вашингтон і Лондон вже ухвалили рішення дозволити Києву наносити далекобійні удари по Росії своїм озброєнням, але поки вони не готові оголосити це.  

“Це була зустріч не з приводу конкретної можливості. Не для цього ми сьогодні зібралися. Це було зроблено для того, щоб дати нам простір, який ми знайшли для стратегічної дискусії, щоб тактичні рішення можна було розглядати в межах ширшої стратегії. Це було дійсно гарне запрошення з боку президента. Ми провели дуже продуктивне обговорення, прийшли до сильної позиції. Я дуже радий, що ми провели ці дискусії”, — заявив Стармер. 

Союзники по НАТО вже виступають за зняття заборони Україні на використання зброї великої дальності по військових об’єктах на території Російської Федерації. Серед них Канада. Прем’єр-міністр Джастін Трюдо вкотре зазначив, що Україна повинна виграти війну. 

За словами глави канадського уряду, своїми діями Путін намагається дестабілізувати міжнародний порядок. 

“Канада повністю підтримує Україну, яка може використовувати зброю дальнього радіусу дії, щоб запобігти і припинити триваюче використання Росією можливості руйнувати українську цивільну інфраструктуру і вбивати невинних громадян у своїй несправедливій війні”, — акцентував Трюдо.

Погрози Путіна у відповідь на потенційно позитивне рішення країн Північноатлантичного альянсу на удари далекобійною зброєю по Росії є свідченням складної ситуації росіян на фронті, заявив польський прем’єр Дональд Туск.

і свого боку Україна вважає, що дозвіл на удари вглиб Росії прискорить припинення терору і не дасть йому поширитися.

“Російський терор починається на складах зброї, аеродромах і військових базах на території РФ. Якщо Росія не готова припинити терор добровільно, потрібно змусити це зробити силою… Гучні лякалки режиму Путіна свідчать лише про його страх, що терору може настати кінець”, — зазначив голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

Путін тим часом продовжує погрожувати Заходу. За даними агентства Reuters, РФ у відповідь на дозвіл країн використовувати далекобійні ракети для ударів по її території може провести ядерні випробування — перші з 1990 року.

Читайте також: Союзники України відповіли на чергові погрози Кремля про “ескалацію” — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, Єврокомісія продовжує підтримувати зняття обмежень на використання Україною озброєнь, переданих країнами ЄС, по території Росії, всупереч останнім заявам Путіна. 

Читайте також: Дозвіл для України на завдання ударів по військових об’єктах углиб РФ вже є, але без офіційних заяв, — Рейтерович

Прямий ефір