Чим важливе село Кринки для ЗСУ і чому окупанти не припиняють його штурми: відповідь аналітика

Українські військові. Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Утримання українськими військовими села Кринки, що на лівобережжі Херсонщини, не лише перешкоджає планам ворога, але й розширює можливості для подальших наступальних дій ЗСУ. Про це сьогодні, 23 травня, сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За останні дні окупанти “беруть” населений пункт уже не вперше. Хоча сама ж роспропаганда зрештою спростовує такі повідомлення. 

“Така ситуація не тільки з Кринками. У РФ уже звітували про нібито тактичні успіхи російських окупантів у районі села Роботине Запорізької області. Причому про це повідомило Міністерство оборони країни-окупанта. Заявляли вони і про оперативне оточення українських підрозділів у районі Часового Яру, і про просування в районі Вовчанська. Потім ці всі повідомлення були спростовані самою ж російською стороною — так званими воєнкорами і військовослужбовцями окупаційної армії”, — зазначив аналітик. 

Снєгирьов нагадав, що самого населеного пункту Кринки як такого вже не існує — він стертий з лиця землі. Але український плацдарм на лівому березі Дніпра існує. Ба більше, за його словами, російські окупанти були змушені визнати розширення зони присутності українських Збройних сил. Ширина плацдарму становить до 1,5-2 км і глибина — до 800 м. 

“Чим важливі Кринки для Збройних сил України? Це фактично присутність і можливість розширення плацдарму вглиб окупованих Росією територій. Відстань від українських плацдармів, а це не одні Кринки, до адміністративних кордонів з тимчасово окупованим Кримом — близько 60 км. Причому вся ця відстань — під тотальним вогневим контролем з боку Збройних сил України. Для порівняння: відстань від Роботиного до адмінмежі з Кримом — близько 160-180 км. Українські плацдарми створюють передумови для успішного характеру подальших дій ЗСУ і можливого виходу до адміністративних кордонів півострова. А це, відповідно, блокування російського угруповання не тільки в Криму, але й, насамперед, на окупованих територіях Запорізької області. І це прекрасно розуміють окупанти”, — пояснив Снєгирьов. 

Аналітик також акцентував, що на лівому березі в українських захисників тотальна перевага в малому повітрі, це FPV-дрони, і в системах радіоелектронної боротьби, які глушать російські FPV-дрони, не даючи їм змоги наносити ураження по особовому складу і техніці Сил оборони.

Читайте також: Роботиного як населеного пункту більше немає: про тактику росіян розповів речник Української добровольчої армії “Південь”

Раніше речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук сказав: попри те, що село Кринки повністю знищене ворогом, і на лівому березі Дніпра на Херсонщині немає тієї фортифікації, яка б допомогла українським силам, плацдарми тримаються. Крім того, є перспективи їхнього розширення.

Прямий ефір