Чи зможуть російські окупанти знову піти на Харків — шанси оцінив Коваленко

Карта війни за 08.01.2024. Скріншот: deepstatemap.live

На початку повномасштабного вторгнення РФ до України російські елітні війська не змогли захопити Харків. Не зможуть цього зробити російські окупанти й тепер. Таку думку сьогодні, 8 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Через Куп’янськ наступати на Харків далеченько. Ближче з Бєлгородської області. Але тут є нюанс. У Куп’янському напрямку у російських окупантів зосереджена група військ “Запад” чисельністю 60 тис. особового складу. Ця група наступає саме на Куп’янському напрямку. До того ж наступає вона вже більше, ніж пів року. Її наступ почався наприкінці травня – на початку червня. І весь цей час, станом на сьогодні, ця вся група військ здебільшого топчеться в районі укріпрайону Сил оборони України в районі маленького села Синьківка, яке є вхідною брамою на Куп’янськ, за ним відкривається дорога на Куп’янськ. Але понад пів року все це 60-тисячне угруповання тупцює і б’ється головою об наш укріпрайон поруч із цим маленьким селом”, — сказав він.

Щодо найближчого напрямку на Харків, то за інформацією оглядача, там зараз уздовж кордону зосереджено приблизно трохи більше ніж 11,5 до 12 тис. особового складу групи військ “Бєлгород”.

“І ці майже 12 тис. особового складу матимуть змогу прорватися через наші лінії оборони, рубежі тощо, які зараз там уже сформовані були після деокупації, до міста-мільйонника? Яке куди значно більше і професійніше угруповання (елітні підрозділи) не змогло захопити. Напрямок, на якому діяла 1-ша танкова армія, повна штатна укомплектація по техніці. І не змогли захопити це місто на самому початку повномасштабного вторгнення до України, навіть оточити. Я не думаю, що 12-тисячному недоукомплектованому угрупованню, яке призначене винятково для прикриття кордону і вчинення диверсійних терористичних актів у прикордонній зоні, достатньо для цього буде сил”, — каже Коваленко.

Він пояснив, для того, щоб щось схоже на ударне угруповання там почало формуватися, потрібен час. Потрібно сформувати хоча б 80 тис. особового складу. Це неможливо зробити непомітно і дуже швидко.

“Тому у групи військ “Захід” є можливість тиснути на Куп’янськ, але прорватися на Харків можливості немає абсолютно ніякої, нуль шансів. З іншого боку, якщо ми говоримо про загрозу для Харкова з території Російської Федерації, група військ “Бєлгород”, то на сьогодні це навіть і близько не ударне угруповання, щоб здійснювати такі дії”, — додав оглядач.

Крім того, уточнив Коваленко, щоб почати наступ, росіянам необхідно здійснити певну черговість дії: передислокуватися, перегрупуватися, підготувати ударне угруповання тощо. Це неможливо зробити буквально по клацанню пальців.

“Беремо енну кількість десятків тисяч особового складу підрозділів з інших груп військ і починаємо наступ — так не робиться. Щойно почнуться такі процеси, вони одразу потраплять під приціл уваги як української розвідки, так і розвідки наших партнерів. Ми будемо в курсі цих подій. Це неможливо зробити непомітно. І щойно, наприклад, група військ “Бєлгород” збільшиться з 12 тис. до 25 тис., до цього напрямку одразу ж буде підвищена увага. Не йдеться про те, що одразу туди буде передислоковано певну кількість сил і засобів. Але в міру того, як це угруповання збільшуватиметься саме там, там і проводитиметься процес концентрації наших сил для попередження загрозливих сценаріїв”, — розповів він.

Але просто так із нізвідки російські окупанти ці сили і засоби взяти не зможуть. Вони будуть змушені зменшувати присутність на одному з інших напрямків.

“Точно так само, як вони для посилення тиску на Авдіївку практично виснажили групу військ “Центр”, яка діє в Лиманському напрямку з Луганської області. Найбільш боєздатні бригади вони відправили під Авдіївку і таким чином послабили тиск на Лиман”, — пояснив оглядач.

Водночас Коваленко наголосив, що загроза для кожної області, для кожного міста, особливо прикордонного, в Україні з боку Російської Федерації зберігатиметься не тільки до кінця війни, а й навіть і після її закінчення, до того ж не тільки з території Російської Федерації, а й із території Білорусі, поки там є так званим президентом Олександр Лукашенко.

Читайте також: “Можна робити все що завгодно, але досягати результатів — навряд чи”: експерт оцінив можливість наступу РФ на Харків

Нагадаємо, як заявило видання The Telegraph з посиланням на свої джерела, російські окупанти нібито готують новий наступ на Харків у поточному році. Однак жодних підтверджувальних даних у статті не навели. За словами речника Української добровольчої армії “Південь” Сергія Братчука, до того ж наступальні дії росіяни намагаються проводити на Куп’янському напрямку вже не перший місяць.

Прямий ефір