Чи загрожують військові навчання Китаю безпеці Тайваню — розбір Олещука

Військові вертольоти з прапорами Тайваню. Фото: gettyimages.com

Ймовірно, великі військові маневри Китаю біля Тайваню являють собою ще один акт демонстрації сили і спроби чинити тиск на міжнародну спільноту від Пекіна. Таку думку сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Олещук.

“Інформація про те, що Китай готує вторгнення з метою силового возз’єднання з Тайванем, циркулює у світових ЗМІ давно. І те, що Пекін здійснює таку підготовку, теж ні для кого особливим сюрпризом не є. Періодично проскакує й інформація про ті чи інші аспекти цієї підготовки”, — сказав він.

Олещук навів приклад того, що китайці побудували в пустелі точну копію президентського палацу Тайваню і використовують його для тренувань щодо можливого захоплення.

“Це має певний сенс. Хоча тут є питання: чого більше — демонстрації чи реальної підготовки до застосування силових методів? Те, що вони готуються до цього, факт, але чи означає це, що вторгнення буде зараз? Чесно кажучи, я в цьому сильно сумніваюся”, — наголосив політолог.

На його думку, якщо Китай справді розглядає такий варіант, то він, імовірно, прагнутиме якнайкраще підготуватися до цього, обравши відповідний момент для вторгнення.

“Тобто має враховуватися ціла низка чинників. Я поки що не бачу, щоб ці фактори були реалізовані. Тому я схиляюся до того, що все-таки це більше тиск на світову спільноту та демонстрація того, що Китай — наддержава, яка готова використовувати силові методи для захисту своїх інтересів”, — підсумував Петро Олещук.

Читайте також: Приєднання Тайваню — принципове питання для Китаю, — Левусь

Як повідомлялося, Китай розпочав навколо Тайваню масштабні військові навчання. Вони стартували через кілька днів після того, як на острові склав присягу новий президент Лай Цінде.

У Пекіні назвали дводенні маневри покаранням за нібито сепаратистські дії сил незалежності острова, а також застереженням від втручання з боку зовнішніх сил.

Прямий ефір