Чи отримає Росія допомогу Китаю після візиту Сі — аналіз політолога

Ілюстрація: ixbt.com

Росія навряд чи отримає підтримку з боку Китаю після візиту Сі Цзіньпіна. Поїздка лідера КНР до Москви — не більше, ніж піар. Таку думку сьогодні, 20 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник Антон Кучухідзе.

Він вважає, що Китай не буде допомагати РФ, навіть щодо товарів подвійного призначення.

“Китай не буде ризикувати, тобто передавати ці товари, тому що, на відміну від російської економіки, китайська все-таки — це реально глобальна фабрика. І на відміну від рашистів, вони торгують з усім світом. І тим більше потрібно розуміти, що для Китаю США і Європейський Союз є двома топовими партнерами з експорту-імпорту товарів”, — сказав Кучухідзе.

Політолог звернув увагу, що Росія завжди використовувала енергетику для того, щоб впливати на політичні процеси в Європі.

“Усе інше, ясна річ, у них не закуповувалося, вони програвали конкуренцію тощо. Також не потрібно забувати, що в Китаю є свій інтерес у тому, щоб задешево купувати енергоресурси в рашистів, задешево скуповувати всі об’єкти, які їх цікавлять економічно, у самій Російській Федерації тощо. Тому буде певний піар. Деталей, може, ми не побачимо, а я впевнений, що ми однозначно деталі після візиту до Москви не побачимо”, — вважає він.

Антон Кучухідзе повідомив, що сьогодні Financial Times дав інсайт, що в китайському істеблішменті дуже серйозно ставляться до перемовин із президентом Зеленським і вважають неправильним що-небудь озвучувати, що не влаштовуватиме Україну.

Читайте також: Китай не потребує жодних союзників, він бачить Росію як попутника, — політолог про військову допомогу

Прямий ефір