Дрони стають найважливішою складовою театру бойових дій. Тому Україна розробляє різні види БпЛА. Їхніми цілями стають, зокрема, об’єкти в тилу противника, а також військово-промислового комплексу РФ. Разом із цим, дрони замінювати артилерійські снаряди не можуть. Про це сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий моряк у відставці, керівник програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук.
“Дрони не замінюють собою снаряди, а є звичним доповненням, тому що вже й артилерія наводиться розвідувальними дронами, патрульними. Інші дрони виконують функцію камікадзе ближнього, тактичного радіуса дії, замінюючи собою артилерію, міномети. І дрони дальнього радіуса дії”, — сказав він.
На думку експерта, дрони — це дешева заміна крилатих ракет і ракет загалом.
“І швидкість їхньої еволюції, розвитку в умовах бойових дій неймовірна. Це стосується і нас, і противника. Щодня ми чуємо дирчання “Шахедів” у нашому повітряному просторі, це 150-250 км на годину, вже є “Шахеди” реактивні — 500-600 км на годину. Це вже дрон чи крилата ракета? Досить відносна межа між їхнім застосуванням. Тому і в нас розвивається і робота над крилатими ракетами, і ракетами загалом для ураження противника вглиб його території, так і дронів тихих, повільних, але великої кількості, які будуть летіти по всіх необхідних цілях у глибині території противника”, — розповів Лакійчук.
Він акцентував, що дрони й артилерійські снаряди, а також міни, ракети та інші засоби ураження — це різні треки однієї системи.
“По-перше, дрони — це очі артилерії зараз в умовах, що склалися. Ми розвиваємо артилерію і маємо одночасно розвивати розвідувальні дрони, які показуватимуть, куди влучати. Потребу в артилерійських боєприпасах, у мінах потрібно компенсувати збільшенням виробництва”, — каже експерт.
З іншого боку, за словами Лакійчука, дрони можуть виконати низку завдань, зокрема й ударних, які не можуть виконати інші види боєприпасів, зокрема на полі бою.
“Багато відео, коли наші FPV-дрони залітають російським танкам і бойовим машинам під їхній навіс-“мангал”, призначений захистити танк або БМП від ударів протитанкових ракетних комплексів, які мають кумулятивний заряд. Дрон може просто залетіти і вразити ворога прямо в ціль. Це різні види ураження, виконання завдань”, — пояснив він.
Крім розвідувальних і ударних, також потрібні дрони дальнього радіусу дії для ударів по штабах, по об’єктах на території РФ. Для завдання ударів углиб території противника Україна має розробляти свої високоефективні засоби ураження, зокрема повітряні та морські дрони, резюмував Павло Лакійчук.
Читайте також: Снарядний голод у ЗСУ — наскільки ситуація критична, відповів Мусієнко
Як повідомлялося раніше, Україна швидко розвивається в питанні використання безпілотних літальних апаратів (БпЛА). У цій сфері ведуться технологічні перегони з Росією. Російські окупаційні війська мають перевагу в кількості техніки, українські ж захисники беруть швидкістю ухвалення рішень і кмітливістю.