Чи можлива участь РФ у другому Саміті миру — думка політологині

Ілюстрація: pixabay.com

Навіть якщо представник Росії буде присутній на другому Саміті миру, участь РФ матиме більше формальний характер. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила політологиня Олеся Яхно.

“Я думаю, що позиція Росії, якщо і буде присутній її представник на саміті, однаково матиме більше формальний характер. Навіть якщо такого представника не буде, і через дипломатичні канали або офіційно РФ направлять підсумок цієї зустрічі зі сформульованими підходами України і Заходу, то все одно це буде для Росії носити більше формальний характер”, — зазначила Яхно.

При цьому політологиня припускає, що така позиція країни-агресора може і змінитися. Багато що, за її словами, залежить від того, що відбувається на фронті, і наскільки рішучим у своїй позиції та намірах є Захід.

“Якщо Україна отримуватиме більше допомоги від союзників, що, якщо не дасть змогу нам уже зараз повертати свої території, то, принаймні, зупинить Росію від її ударів або зробить їх відчутними для самої Росії. Якщо у нас буде достатньо систем ППО і з’явиться можливість наносити удари по території Росії. Якщо ми отримаємо навіть частину ППО, умовно кажучи, від Заходу, я маю на увазі заяву з боку Польщі, що вона може збивати ракети, які будуть летіти в напрямку східного кордону. І якщо позиція Заходу буде дійсно рішучою. Якщо його не налякає ось цей шантаж РФ, зокрема з підготовлюваними вбивствами проти керівників оборонних концернів, західного менеджменту, Орбан, який активізувався з його турне, ситуація може змінитися”, — вважає Яхно.

Вона також вважає, що важливий чіткий підхід Заходу стосовно того, яким може бути мирний процес.

“Тоді це абсолютно обнулить усілякі гібридні варіанти, мовляв, давайте просто заморозимо війну, давайте ще зажадаємо чогось, щоб Україна “віддала” і ті території, які не захоплені, щоб вона звідти пішла і так далі. Якщо Захід проявить рішучість, то, в принципі, в Росії дійсно виникне запит на початок переговорів. І тоді навіть її формальна присутність може мати неформальне продовження далі — на рівні можливих переговорів”, — сказала гостя ефіру.

Але для цього, наголосила Яхно, потрібно створити передумови.

“Їх існує дві: військова допомога Україні, наша спроможність бути більш активними на фронті, і стратегічна позиція Заходу, його рішучість щодо мирного процесу”, — резюмувала політологиня.

Читайте також: Другий Саміт миру буде привабливим для нових учасників, — Джердж

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що представники Росії мають бути присутніми на другому Саміті миру. За його словами, план чергової мирної конференції має бути вироблено вже до листопада поточного року. Для цього планується провести три зустрічі: за кожним із пунктів української формули миру. 

Читайте також: В України, на відміну від РФ, є сформульована пропозиція про мир, — Петренко

Прямий ефір