Раптова перевірка бойової готовності збройних сил розпочалася в Білорусі. У секретаріаті Ради безпеки країни зазначили, що заходи будуть комплексними. Йдеться про організацію охорони та оборони території. Крім того, за кілька днів російська армія перекинула в Білорусь близько 60 одиниць техніки. Але українська влада впевнена, що ризику повторного наступу з Білорусі поки що немає, а все, що відбувається — інформаційна робота для дестабілізації України, інформує FREEДОМ.
Військові експерти кажуть, що перевірка бойової готовності військ у Білорусі є плановою і не загрожує наступом на Україну. Ба більше, деякі аналітики впевнені, що такі раптові перевірки проводяться ще й для того, аби утримати якомога більше українських військових на кордоні з Білоруссю і не допустити посилення українських підрозділів на інших ділянках фронту.
“Думаю якраз, що друга мета, окрім перевірки бойової готовності, — це понервувати наших сусідів, не дати можливості Україні вивести частину з білорусько-українського кордону та перевести їх на лінію зіткнення на Донбасі, де росармія зазнає труднощів із чисельними складами”, — зазначає незалежний військовий оглядач Олександр Алесін.
Занепокоєння викликали і нові тактичні знаки на білоруській військовій техніці у формі червоного квадрата, які зазвичай наносять перед участю в бойових діях для візуального розрізнення “свій — чужий”. Але військові оглядачі стверджують, що це нормальна практика під час навчань. До того ж у Білорусі немає військового потенціалу, як і мотивації воювати з українцями.
“Мотивації там небагато. Колеги розповідали, коли з Київської області поранені росіяни потрапляли в госпіталь у Білорусі, у них там істерика виникала. Білоруси бачили російських поранених, бачили цю лють війни”, — каже голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.
Моніторингова група “Беларускі Гаюн” також повідомила, що масово перекидається російська техніка в район Брестського полігону: за 40 км від українського кордону. Але військові експерти запевняють, що боятися вторгнення російської армії в Україну не варто.
“Так, зараз кажуть, що росіяни з території Білорусі підуть на Київ, але у них немає потенціалу, немає щонайменше 100 тис. військових, які могли б піти в атаку. Те, що відбувалося в Україні в лютому під Києвом, це, найімовірніше, було відволікання українських військ, оскільки росіян насамперед цікавив сухопутний коридор до Криму. А зараз просто вкотре поширюють інформацію, що буде ще один похід на Київ, але немає ким. Кількість мобілізованих росіян на території Білорусі оцінюють у 30-32 тис., а це не та сила, з якою можна йти в наступ”, — вважає білоруський громадський діяч і засновник “Білого легіону” Сергій Бульба.
“Як виявилося, в Російській Федерації немає достатньої кількості полігонів танкових директрис, треба місце, де їм навчатися, і я думаю, що полігони, які з радянських часів є в Білорусі, були збережені з усім обладнанням, і використовуються російськими військами для навчання ось цих мобілізованих для того, щоб їх потім перекинути на Донбас і південніше”, — зазначає Олександр Алесін.
Крім того, що Білорусь перетворилася на плацдарм для російської армії, РФ також продовжує використовувати її територію для нанесення ракетних ударів по Україні.
“Вони тотально контролюють силову вертикаль Білорусі, зокрема місцеві ССО, Сили спеціального призначення. Крім того, вони постійно політично тиснуть на Лукашенка, доводячи йому, що якщо Росія програє, то він буде на лаві підсудних сидіти разом із представниками російської політичної еліти”, — заявив в одному з інтерв’ю радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.
Він також зазначив, що росіяни поступово перекидають до Білорусі мобілізованих. За його даними, їх там уже 12-15 тис. А напередодні до Білорусі прилетів російський літак дальнього радіолокаційного виявлення, який призначений для виявлення цілей і передає координати для ударів пілотам винищувачів. Але водночас українська влада запевняє, що розвідка активно відстежує все, що відбувається в Білорусі, і готова до будь-якого сценарію розвитку подій.
Читайте також: Наступ на Україну з Білорусі: військовий експерт оцінив імовірність (ВІДЕО)
Раніше білоруський військовий аналітик Олександр Алесін сказав, що білоруська армія за нинішньої своєї чисельності не здатна до ведення серйозних наступальних операцій, а самій Білорусі за її бідного бюджету війна невигідна.