Тиск на Росію має бути комплексним і всеосяжним, проте лише за участю України — її інтелектуальної та організаційної роботи. Комплексні рішення змусять Путіна відступити. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 26 січня, висловив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.
Першою складовою він називає тиск на фронті, а отже, — ефективну допомогу Україні новітніми озброєннями, технікою, боєприпасами.
“Це основна складова — як практичні програми, так і можливість потенційно задіяти багаторазово такі ресурси, <…> які можуть показати, які сценарії можуть бути із застосуванням “Томагавків”, інших видів зброї, які дадуть істотну перевагу на фронті”, — пояснює гість ефіру.
Другою складовою він називає економічний тиск, насамперед у сфері енергоресурсів, адже російський військово-промисловий комплекс фінансується переважно за рахунок продажу на зовнішніх ринках нафтопродуктів та газу. Зниження ціни на російську нафту генерал вважає дуже ефективним інструментом.
“Звичайно, потрібні інші санкції — обмеження і на постачання газу, і на постачання корисних копалин, і на низку технологічних ресурсів, які постачаються до третіх країн. Комплексно це може закрити тему. Бачимо, щойно розпочали боротьбу з тіньовим флотом, одразу ж багато ринків почали “хитатися”. Індія, та й Китай почали відмовлятися від прийняття танкерів тіньового флоту. Але це лише початок. Тому потрібна системна робота насамперед США, європейських країн, але реальна… Має бути один, основний, всеосяжний пакет санкцій, які обмежать все”, — коментує колишній керівник Служби зовнішньої розвідки.
На третє місце гість ефіру ставить так звану оперативну складову — точковий тиск на РФ.
“На суспільство, на оточення, на самого Путіна і на всі болючі точки”, — пояснює він.
І, нарешті, четвертою складовою генерал вважає формування моделі європейської та глобальної безпеки.
“[Президент США Дональд] Трамп свого часу із [головою КНР] Сі Цзіньпіном були ініціаторами такої моделі, “Гельсінкі-2” назвали. Це об’єднання країн щодо недопущення глобальної ядерної війни, але й припинення війни проти України як детонатора цієї війни у перспективі. Це також найважливіша тема, коли всі країни, не тільки НАТО та Євросоюзу, але й інші, включаючи Китай та Індію, Туреччину, Бразилію, об’єднаються у плані тиску на Росію. Це реально”, — вважає Маломуж.
Водночас він наголошує, що реалізація цих завдань має відбуватися за безпосередньої участі України.
“З ефективною інтелектуальною, організаційною нашою роботою, тому що багато країн <…> добре сприймають тоді, коли даєш конкретні плани дій, аргументи, їхні інтереси там також дотримуються”, — пояснив генерал.
Читайте також: США можуть запропонувати Китаю формулу, за якої Пекін погодиться сприяти завершенню війни, — Подоляк
Нагадаємо, спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та РФ Кіт Келлог заявив, що необхідно знизити ціну на нафту до 45 доларів за барель, щоб змусити РФ припинити війну проти України.
Читайте також: Зниження цін на нафту змусить Росію домовлятися — їй буде нічим фінансувати війну проти України, — політолог