Всесвітня організація охорони здоров’я поки не рекомендує використання бустерної дози вакцини від коронавірусу. Одна з головних причин – фахівці ще не знають, яким чином впливатиме на організм часте використання вакцини.
Про це розповіла епідеміологиня Наталія Виноград, інформує UA.
“ВООЗ зараз не рекомендує бустерну дозу. До сьогодні всі рекомендації ВООЗ не передбачають її використання. Кілька причин, і одна з них – ми не знаємо, що буде далі, як розвиватиметься ситуація, якщо організм часто отримуватиме дози вакцини. Не знаємо, чи не виникне якоїсь проблеми”, – зазначила епідеміологиня.
За її словами, зараз це питання активно вивчають і вже незабаром буде оприлюднено результати досліджень.
“Це спостерігають, це досліджують, і за короткий час ми отримаємо хороші доказові результати щодо ефективності бустерної дози”, – наголосила Виноград.
На її думку, варто глибше вивчити й те, чи ефективна бустерна доза за стрімкої мутації вірусу.
“Дивімося реально: якщо дві перші дози не показали суттєвого впливу, на який ми сподівалися, маємо усвідомлювати, що ми не завжди правильно ухвалюємо рішення. Якщо ми побачили, що ухвалено неправильне рішення, треба швидко шукати заміну. В епідеміології це називається “оцінювання ефективності заходів та ухвалення адекватних рішень”. Треба йти у бік реагування, яке є найбільш раціональним у цей момент”, – вважає експертка.
Повна версія інтерв’ю: Небезпека COVID-штаму “дельта плюс”, та як уберегтися: “5 вопросов” із епідеміологинею Наталією Виноград
Нагадаємо, в МОЗ повідомили, що серед ускладнень коронавірусної хвороби, спричиненої COVID-19, дослідження частіше називають тромбоз.
Читайте також: У київській мечеті “Ар-Рахма” можна зробити щеплення від коронавірусу